KLADNO – FATRA ZLÍN 3:0 (21, 18, 20)

Kdo po předchozích výborných výkonech Zlína očekával vyrovnaný duel, hluboce se mýlil. Hosté sice začali dobře, jakmile se však domácí dostali do pohody na podání, nebylo o jejich vítězství pochyb.

„Soupeř byl lepší na servisu, v útoku, v obraně, zkrátka ve všech činnostech,“ uznal trenér Fatry Roman Macek, který se snažil zastavit nápor Středočechů oddechovými časy a častým střídáním. Marně. „Neztrátovali jsme a dělali zbytečné chyby,“ vědělo zlínské libero Přemysl Obdržálek.

Zářným příkladem byla koncovka první sady. Fatra v ní prohrávala 14:18 a velkou bojovností srovnala na 20:20. Vzápětí se ale dvojice zkušených hráčů Tomáš, Obdržálek nedomluvila a nechala si propadnout lehký míč mezi sebou na zem.

Zoufalství pak přinesl ze zlínského pohledu druhý set. Hosté v něm útočili s tragickou úspěšností 30%! „Hráli jsme na hranici našich současných možností. Výborně jsme bránili,“ těšilo kladenského kouče Jindřicha Licka. Naopak hosté měli v defenzivě velké problémy. „Špatně jsme stavěli bloky,“ zlobilo Macka.

Jeho tým tak prohrál s aktuálním lídrem extraligy i potřetí v sezoně. Na rozdíl od předchozích dvou zápasů v nejvyšší soutěži a Českém poháru ale nezískal ani jednu sadu. „Neměli jsme co nabídnout, abychom více vzdorovali,“ podotkl smutně trenér zlínských volejbalistů.

Možnost nápravy mají už v sobotu, kdy hostí svého tabulkového souseda, páté České Budějovice.

Rozhodčí: Pejpal, Bydžovský. Čas: 81 minut. Diváci: 300.

Kladno: Linz, Sobota, Skládaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero Minařík – Barák, Šrámek, Diviš. Zlín: Feňo, Mračko, Čechmánek, Paták, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Jakubíček, Krba, Skyba.