Fatra půjde do nadstavby pátá

Benátky nad Jizerou – Volejbalisté zlínské Fatry skončili po první fázi extraligy pátí. V závěrečném zápase před jednokolovou nadstavbou zvítězili v televizní dohrávce v Benátkách nad Jizerou ve čtyřech setech a zaznamenali 11 vítězství sezony.

25.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Druhou část soutěže začnou v sobotu 30. ledna, kdy hostí osmý Havířov.

BENÁTKY N. J. – FATRA ZLÍN 1:3 (-20, 24, –23, –19)

Aktuální forma favorizovala v přímém souboj o pátou pozici Benátky, které ještě v novém roce neprohrály a naposledy na své palubovce pokořily třetí Kladno. Naopak Zlín šel do střetnutí po těžké domácí porážce 0:3 od předposledního Brna. Jenže Fatra potvrdila, že na Středočechy umí a od jejich návratu do extraligy v roce 2008 je porazila poosmé v řadě.

Hosté měli od prvních výměn jednoznačně navrch, a dali tak zapomenout na tristní výkon s Brnem. Tvrdým a přesným servisem rozleptali příjem domácích a při podání Čechmánka se ujali vedení 7:2. „Soupeř nás svým servisem zaskočil,“ přiznal benátecký blokař Aleš Dittrich.

Ve druhé sadě však Zlínu podání odešlo a domácí vedli už 21:14. Jako první si ale opět vypracovali setbol hosté, který ale trestuhodně promarnili a vzápětí po dvou chybných příjmech vrátili Benátky do zápasu.

Utkání se zlomilo definitivně ve prospěch Fatry v koncovce třetího dějství, kdy hosté otočili skóre šňůrou čtyř bodů při podání Mračka. Čtvrtý set se už hrál pod taktovkou Zlína, který především díky blokům Čechmánka nedal Benátkám šanci na zvrat.

Rozhodčí: Koldinská, Meruna. Čas: 105 minut. Diváci: 400.

Benátky: Dlouhý, Michálek, Starý, Řezníček, Němeček, Dittrich, libero Kvasnička – Steffan, Junek, Kolman. Zlín: Mračko, Čechmánek, Krba, Tomáš, Sedláček, Feňo, libero Obdržálek – Přikryl, Skyba.

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhé SPD a třetí KDU-ČSL

Slavit a otevírat šampaňské mohla základna ODS Zlínského kraje, která se na výsledky voleb přesunula do komunitního Cafe 21 v Uherském Hradišti. Lídr kandidátky Stanislav Blaha se totiž stal poslancem.
14

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.