FATRA ZLÍN – BENÁTKY NAD JIZEROU 3:0 (17, 21, 23)

Kdo dorazil později do zlínské haly, o dost přišel. Fatra svého soupeře nijak nešetřila a za hodinu a čtvrt bylo hotovo. Domácí smetli Benátky z palubovky nekompromisním způsobem a jasně dali najevo, že s nevydařeným vstupem do sezony hodlají bojovat.

„Podali jsme nejkoncentrovanější výkon v sezoně," pochvaloval si hlavní trenér zlínského mužstva Roman Macek, jehož svěřenci měli utkání od první do poslední výměny zcela pod kontrolou.

„Oproti předchozím utkáním jsme se konečně prosadili servisem, kterým jsme trefovali přesně ty hráče soupeře, které jsme chtěli. Tím jsme se dostali do tlaku a následně se nám dařila i hra na síti," pokračoval Macek.

O tom svědčí i dvanáct úspěšných bloků. „To je dvakrát víc než v pondělním utkání v Brně," poznamenal zlínský kouč. Fatra byla v laufu a v posledním setu si dovolila luxus hazardovat s šestibodovým náskokem.

Středočeši se však víc než na dva body nepřiblížili. Naopak hned druhý mečbol Zlínští proměnili.

„Dnes jsme předvedli výkon, od kterého bychom se chtěli odrazit v dalších zápasech. Kluky porážka v Brně zdravě nabudila a chtěli ukázat, že umějí hrát lépe," těšilo Macka.

Nejvíce bodů: Čechmánek, Bartoš a Kolář po 14 – Vencovský 11, Kohlmann 10, Ticháček 8.