„Vary byly lepší, ukázaly, jak se hraje volejbal. Byli jsme úplně rozhození, špatně jsme přihrávali,“ trápilo hlavního kouče domácích Přemysla Obdržálka.

Domácí v úvodním setu s favoritem drželi krok do třetiny sady. Hosté i zásluhou dvou sérií získali až osmibodový záskok, který se Fatře v závěru dějství podařilo jen zkorigovat.

Začátek nového setu svěřencům Přemysla Obdržálka nevyšel, prohrávali 2:10. Domácí nepříznivý stav sice srovnali, Karlovarsko ale krátce poté odskočilo na rozdíl šesti bodů, což se ukázalo jako klíčové.

Závěrečný set přinesl vyrovnanou úvodní polovinu. Fatra při servisu Čekety otočila z 9:11 na 14:11. Od té doby se ale zlínským volejbalistům zcela přestalo dařit. „Koncovku jsme prohráli 2:14. Netuším, kde se stala chyba. Z některých nahrávek se smečovat nedalo. Poté to na hráče padlo," prohlásil sklesle Obdržálek.

Domácího kouče naopak potěšila nová posila Lukáš Čeketa, která do Zlína přišla teprve v pátek.

„Měl těžkou premiéru, ještě byl nervózní. Uvedl se dobře. Věřím, že nám bude platný jak na servisu, tak v útoku. Lukáše znám z nároďáku, kde jsem ho trénoval. Pomůže nám," věří 43letý trenér mladému smečaři, který podepsal do konce přespříští sezony.

Volejbalistům Fatry do konce základní části extraligy zbývá odehrát pět zápasů. Momentálně se nachází na posledním místě se ztrátou jednoho bodu na předposlední Příbram.

„Teď už budeme muset zabrat. Měli jsme těžký los," poukázal Obdržálek mimo jiné na předchozí zápas na palubovce Liberce. „Doufám, že to z nás spadne a proti relativně slabším něco uhrajeme," burcuje Přemysl Obdržálek.

Uniqa extraliga, 17. kolo

VSC Fatra Zlín - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (19, 18, 16)

Sestava Zlína: Kozák, Šulc, Čech, Motyčka, Viceník, Lamri, Čeketa, Navláčil, Adamec

DALŠÍ VÝSLEDKY

Ostrava – Odolená Voda 3:1 (-14, 22, -23, -23)

Brno – Ústí n. Labem 2:3 (20, -17, 19, -21, 11)

Kladno – Příbram 3:0 (-20, -22, -20)