Kdo si myslel, že si Fatra po úvodním dějství dojde v pohodě pro čtvrté podzimní vítězství, ten se hluboce mýlil. Ve druhém dějství domácí promarnili vedení 18:15 a v koncovce museli odvracet pět setbolů Benátek v řadě, aby hned svůj první proměnili.

Ještě větší trápení ale předvedl Zlín ve třetí části, v níž se stav 28:13 během chvilky změnil na 23:23. Domácí trenér Roman Macek tak sáhl k tradiční změně nahrávačů. Místo Feňa poslal na palubovku nedoléčeného Jakubíčka, který si už věděl rady.

„Pevně věřím, že to byla jenom Feňova momentální ztráta koncentrace a ne jeho neschopnost dovést zápas do vítězného konce. Jakubíček změnil rytmus nahrávky a přinesl do naší hry opět klid,“ oddechl si Macek poté, co jeho družina zužitkovala čtvrtý mečbol.

Kromě Jakubíčka mohli domácí děkovat za zdárný konec také soupeři, který rozhodně nepřipomínal tým, jenž před týdnem doma nečekaně porazil první Ostravu.

„Nejeli jsme do Zlína takovou dálku, abychom prohráli 0:3. Jsem hodně zklamaný. Udělali jsme ale strašně moc chyb,“ viděl kouč poražených Miroslav Malán.

„Právě tím nás hosté ukolébali. Přizpůsobili jsme pak jejich hře,“ vysvětloval zlínský blokař Petr Sedláček výpadky ve druhé a třetí sadě.

Radost z posunu na čtvrté místo tabulky mu to však nevzalo. Pátou výhru sezony mohou volejbalisté Fatry přidat netradičně už ve čtvrtek, kdy zajíždějí do Ústí nad Labem. „Jsme v pohodě. Doufám jen, že se dají dohromady marodi Jakubíček s Mračkem,“ dodal Roman Macek.

FATRA ZLÍN – BENÁTKY N. J. 3:0 (16, 28, 26)

Rozhodčí: Antušák, Pavelek. Čas: 95 minut. Diváci: 350:

Zlín: Feňo, Krba, Čechmanem, Paták, Tomáš, Sedláček, libero Obdržálek – Mračko, Skyba, Jakubíček.

Benátky: Steffan, Michálek, Dlouhý, Metelka, Rydval, Řezníček libero Němeček – Jokl, Vampola, Starý.