Zlínští volejbalisté prohráli doma sČZU Praha klíčový duel oextraligovou záchranu

FATRA ZLÍN– ČZU PRAHA 1:3 (-23, 23,–23,–23)

„Dokud je teoretická šance, nebudeme nic vzdávat,“ pronesl bezprostředně po střetnutí Třešňák. „Dá se to ještě uhrát, ale bude to hodně těžké,“ neztrácí víru ani zlínský nahrávač Petr Jakubíček.

Pokud však volejbalisté Fatry předvedou stejný výkon jako vsobotu, jejich osud je zpečetěn. „Prohráli jsme si to sami,“ věděl Jakubíček. „Soupeře jsme vrátili do hry vlastními chybami,“ přidal se Třešňák.

Mementem budiž třetí set. Zlínští vněm rychle vedli 7:2, pak však Karabec poslal servis do sítě a následné dva domácí smeče zamířily daleko do autu. Vzávěru nestačil Fatře na zisk sady ani stav 19:16. „Náš útok byl hanebný,“ zlobil se Třešňák.

Řeč čísel je suchopárná, ale mluví jasně. Úspěšnost univerzála Krby dosáhla podprůměrných 35%, smečařů Koláře 33% a Fily dokonce tragických12%!

Ani hosté vofenzívě neexcelovali a stejně jako Fatra složili na zem pouze každou třetí smeč. Klíčový duel ozáchranu poznamenala oboustranná nervozita, pevnější nervy však přece jen prokázali Pražané. Všechny sety přitom skončily stejným skórem25:23.

„Méně jsme chybovali a vkoncovkách měli více odvahy,“ viděl hostující kouč Zdeněk Pommer, který pouhý den před zápasem vystřídal na lavičce ČZU odvolaného Jozefa Nováka. „Přišel jsem ktýmu rovnou zpráce a teprve dnes jsem se sněkterými hráči osobně seznamoval,“ culil se trenérský rekordman vpočtu extraligových titulů.

Naopak jeho zlínský protějšek nezakrýval chmury ve tváři. „Zase jsme to psychicky nezvládli. Kluci na to výkonnostně mají, ale nemůžou se vymanit zdeky, která na nich leží,“ povzdechl si Třešňák. „Teď jsme se zase dostali do situace, kdy nemáme co ztratit,“ dodal kouč zlínských volejbalistů.

První pokus ozázrak čeká jeho družinu druhou únorovou sobotu na palubovce Opavy, za další čtyři dny pak přívítají Ústí nadLabem.

 

Rozhodčí: Gall, Dvořák. Čas: 119minut. Diváci: 400.

Zlín: Jakubíček, Kolář, Karabec, Krba, Fila, Sedláček, libero Bence– Čechmánek, Skyba. ČZU Praha: Kust, Zita, Pajma, Lamoise, Earl, Kotrch, libero De Salvo– Tupou, Sedlář.