„Do zápasu jsme vstupovali jako favorit, ze začátku jsme byli nervózní. Benátky neměly co ztratit,“ poukázal v rozhovoru pro Českou televizi hlavní kouč Fatry Přemysl Obdržálek na nevydařený úvodní set, který jeho svěřenci ztratili v poměru 22:25.

Další tři sady už patřily domácímu mančaftu. Po dvou hodinách hry mohl slavit postup do čtvrtfinále.

„Nervozita zmizela hned od druhého setu. Od nás všech,“ oddechl si nejlepší hráč zápasu Lukáš Čeketa, který se na výhře podílel 23 body. „Byl to můj nejlepší zápas sezony,“ radoval se mladý borec.

„Se Zlínem jsme i od druhé setu dokázali držet krok na podání. Bohužel nás však přečetli. Hlavně jsme přestali přihrávat a bránit,“ zlobil se trenér hostů Aleš Dittrich.

Zlínští volejbalisté se po dlouhém úterním večeru můžou těšit na boj o semifinále. Ve čtvrtfinále narazí na druhý tým základní části z Liberce. „Před sezonou jsme minimálně chtěli projít do předkola, druhým cílem bylo právě čtvrtfinále. Teď to bude těžší, Liberec však zkusíme potrápit,“ velí Obdržálek.

Fatra si čtvrtfinále extraligy naposledy zahrála v sezoně 2015/2016, kdy nestačila na České Budějovice 0:4 na zápasy. První utkání je na programu už v pátek v Liberci, hraje se na tři vítězné duely. Série se do Zlína stěhuje v pondělí.

Uniqa extraliga, 3. zápas předkola

VSC Fatra Zlín – VK Benátky nad Jizerou 3:1 (22, –18, –19, –20)