Příbramští volejbalisté prohru neunesli. Univerzál Křesťan napadl rozhodčího, kouč Vojík obvinil Grabovského z ovlivnění duelu

FATRA ZLÍN - PŘÍBRAM 3:2 (17, -22, -23, 21, 14)

Středočeši přijeli na Moravu autobusem Divadla Příbram a spolu s Fatrou předvedli čtyřem stovkám diváků nádherný a dramatický kus o pěti dějstvích plný vášní na obou stranách.

Největší emoce vzplály na palubovce po poslední výměně zápasu, kterou hlavní sudí Zdeněk Grabovský přisoudil Zlínu. Poté, co odpískal příjem příbramského libera Vladimíra Němečka jako tažený míč, vylétly ruce volejbalistů Fatry nad hlavu, zatímco hosté se sesypali okolo Grabovského. Univerzál Filip Křesťan si přitom rozhodně nepočínal podle desatera přikázání a svůj vztek si vybil na empiru rozhodčího, s kterým začal vzteky třást. Za svůj nesportovní výlev pak vyfasoval červenou kartu.

Porážku neunesl ani příbramský kouč Jiří Vojík. „Pánové, hraji volejbal dost dlouho, abych poznal, jestli to vzal rozhodčí do svých rukou, nebo ne. To nebyl tažený míč. Nemám slov,“ rozčiloval se pár minut po zápase.

Středočeši si však v sobotním podvečeru na přízeň mužů v bílém rozhodně nemohli stěžovat. „Rozhodčí udělal v každém setu jednu dvě chyby, a vždy ve prospěch hostů. Jakubíčkovi odpískal tažený míč, soupeři stejný prohřešek prošel,“ podotkl Třešňák.

Například v koncovce třetí sady přerušil Grabovský omylem výměnu, kterou by s největší pravděpodobností získali domácí, před prvním technickým oddechovým časem ve čtvrtém dějství zase viděl diskutabilní přešlap domácího nahrávače Kamila Feňa a následně udělil žlutou kartu domácímu kouči.
„Bylo to zmé strany divadlo. Žlutou jsem dostal cíleně. Říkal jsem, že hráči usnou, tak jsem se je snažil vybudit,“ šokoval Třešňák, jemuž tento odvážný kousek vyšel.

„Vyburcovalo nás to,“ přiznal Feňo. „Bojovali jsme a hecovali se na každou jednotlivou výměnu. Měli jsme vyhrát 3:0,“ dobře věděl slovenský nahrávač. Zlínští totiž vedli v každé sadě minimálně o tři body, ve druhé 15:12, v následující pak dokonce 23:21. Promarněné šance je však tentokrát do kolen nesrazily a nezměrnou bojovností utkání otočili zaslouženě ve svůj prospěch.

Rozhodčí: Z. Grabovský, Došlík. Čas: 116 min. Diváci: 400. Zlín: Feňo, Kolář, Čechmánek, Karabec, Fila, Sedláček, libero Bence - Jakubiček, Krba, Skyba.

Další výsledky: České Budějovice - Liberec 3:1, Brno - ČZU Praha 3:0, Kladno - Ústí nad Labem 3:1, Ostrava - Opava 2:3.

„Rozhodčí udělal v každém setu jednu dvě chyby, a vždy ve prospěch hostů.“ Pavel Třešňák, kouč Fatry.
„Pánové, hraji volejbal dost dlouho, abych poznal, jestli to vzal rozhodčí do svých rukou, nebo ne.“ Jiří Vojík, trenér Příbrami

1. Liberec 11 8 3 28:16 19
2. Příbram 11 7 4 28:20 18
3. České Budějovice 10 7 3 25:13 17
4. Kladno 11 6 5 23:20 17
5. Ostrava 11 5 6 22:24 16
6. Brno 11 5 6 19:23 16
7. Ústí n. L. 11 5 6 21:26 16
8. ČZU Praha 11 5 6 20:26 16