Trenér zlínských volejbalistů Pavel Třešňák upíná naději kobratu kČeskému poháru a nadstavbovéčást

„Hrajeme každý zápas obytí a nebytí. Těžko můžu hráčům upřít snahu. Věřte mi, že kluci bojují, ikdyž to tak navenek nevypadá. Nejhorší ale je, že vzávěru bojují nejen sami se sebou, ale také se soupeřem. Avtom je zakopaný pes,“ vykládal zlínský kouč Pavel Třešňák po jedenácté porážce sezony.

Jeho svěřenci navíc nezískali podruhé za sebou ani set. Zatímco vpředchozím utkání vÚstí nad Labem dotahovali neustále náskok protivníka, sKladnem si vúvodních dvou dějstvích vypracovali nadějný náskok. Na vítězství jim však nestačilo ani vedení 14:9 vprvním setu a 11:8 ve druhém.

Středočeši přitom nemuseli předvést nic světoborného. Zlínští volejbalisté se potopili vlastními chybami, které ještě znásobili vzávěrečných výměnách.

„Neumíme koncovky,“ konstatoval smutně Třešňák. „To by byl zázrak, kdyby se nám povedla koncovka ve třetím setu. Ještě jsme se poradili voddechovém čase na rozhodující míč. Stalo se přesně to, co jsem klukům řekl, ale bohužel jsme se neubránili,“ vrátil se kouč Fatry ke třetí sadě, kterou jeho družina prohrála nejtěsnějším poměrem24:26.

Trenérský světoběžník převzal mužstvo po osmém kole od Romana Macka, jenže ani pod jeho taktovkou se malátné družstvo nezvedlo a znásledujících pěti střetnutí zvládlo jediné doma sPříbramí a to ještě vpěti sadách.

Kromě slabé psychiky hráčů se Třešňák potýká ismarodkou. Kdlouhodobě zraněnému univerzálovi Patákovi přibyl blokař Čechmánek, jehož minimálně na měsíc vyřadila zlomená levá ruka. Ani jeden znich už snejvětší pravděpodobností nezasáhne do bojů vprvní dvoukolové části soutěže. Do jejího konce zbývá odehrát už jen pět duelů a pak už bude na programu jen devět utkání nadstavby.

Aprávě kní se upíná jedna ze dvou Třešňákových nadějí. „Jako poslední mančaft bychom měli podle Bergerových tabulek proti týmům od šestého do devátého místa výhodu domácího prostředí.“

Druhou šanci kobratu vidí vČeském poháru, jehož finálový turnaj hostí 29.a 30.prosince právě Zlín. „Budeme hrát tři zápasy, vnichž více méně onic nejde. Nikdo od nás neočekáváme, zvítězíme, když jsme poslední vextralize. Vpoháru by mohl nastat zlom vpsychice hráčů,“ doufá Třešňák. „Stačí pak dvakrát vyhrát vextralize a soupeři mohou znervoznět.“

První příležitost budou mít volejbalisté Fatry už dnes, kdy zajíždí na palubovku sedmé Opavy, poslední střetnutí b nejvyšší soutěži je pak čeká příští pátek, kdy se představí vhale mistrovských Českých Budějovic.

Jakýkoliv bodový zisk by přitom byl hodně nečekaným ale oto vítanějším dárkem pod letošní chudý vánoční stromek zlínských volejbalistů…