Přestavba hotova

„Konečně jsme tým přebudovali a klub by se měl vrátit do horních pater tabulky,“ prohlásil sebevědomě Macek, který se v létě rozloučil s dvojicí Slováků, smečařem Mračkem a blokařem Herichem. Zlínskému manažerovi se podařilo změnit hostování klíčového útočného hráče Aleše Patáka v přestup a návdavkem získal dvě výrazné posily. Po třinácti letech se do Baťova města vrátil zkušený světoběžník Petr Karabec a příchod slovenského nahrávače Kamila Feňa by měl vyřešit letité potíže Fatry s nahrávači.

„Karabec je pro mužstvo obrovským přínosem. Navíc jsme si ověřili, že může nastupovat spolu s Patákem. Ve trojici s Tomášem Filou je to ohromná útočná síla,“ pochvaluje si Macek. V závětří navíc čekají na svou šanci talentovaní mladíci Kolář s Krbou. Už by se tak neměla opakovat situace z předchozích sezon, kdy se Zlín při výpadku Patáka nebo Fila sesypal.

Ofenzivu Fatry bude spolu s Petrem Jakubíčkem dirigovat třiadvacetiletý odchovanec prešovského volejbalu Feňo. „Už nebude všechno pouze na Jakubíčkovi. Máme konečně dvojici nahrávačů, které můžeme používat v různých herních situacích. Zvýší se kreativita a variabilita našeho útoku,“ těší bývalého nahrávače Macka.

Příprava vyšla

Jeho celek půjde do extraligy s vědomím vydařené přípravy, v níž neztratil osm zápasů v řadě. Fatra přitom vyhrála tři turnaje. Na domácím porazila Opavu 3:2, rakouský Aich/Dob 3:1 a stejným poměrem i slovenského mistra Nové Mesto. Minulý týden pak ovládla opavský turnaj, kde postupně zdolala Ostravu 3:2, pořádající tým 3:1 a Kladno rovněž 3:1. V generálce na extraligu pak o víkendu zvítězila nad Novým Mestem 3:1 a bez ztráty setu porazila extraligového nováčka ČZU Praha 3:0.

„Až samotná soutěž ukáže, jestli nás příprava dostatečně prověřila. Každopádně výsledky byly lepší v předchozích letech,“ podotkl Macek. Jak na tom jeho družina je, se ukáže už dnes, kdy zlínští volejbalisté přivítají v prvním kole vicemistra z Liberce. Zápas začíná v 17 hodin. O dva dny později se Fatra představí v Příbrami.

Kromě extraligy by Zlín rád uspěl i v Českém poháru. Jako poražený semifinalista posledního ročníku bude 29. a 30. prosince hostit jednu ze dvou čtyřčlenných semifinálových skupin.

VSC FATRA ZLÍN

Nahrávači: Kamil Feňo (1983), Petr Jakubíček (1970). Smečaři: Tomáš Fila (1985), Pavel Kolář (1985), Jan Krba (1986). Univerzálové: Petr Karabec (1970), Aleš Paták (1978). Blokaři: Michal Čechmánek (1984), Petr Sedláček (1971), Ondřej Skyba (1987). Libero: Jiří Bence (1985).
Trenér: Roman Macek (1962). Asistenti: Ivan Dostál (1944), Leoš Šrámek (1960). Vedoucí družstva, statistik: Jiří Mrázek (1960).