„Hodnocení po výhře za tři body musí být pozitivní. Chtěl bych pochválit celý náš tým za mimořádnou bojovnost, trpělivost a koncentraci. A navíc nám šlo dobře podání,“ prohlásil spokojený kapitán Zlína Michal Čechmánek.

Mužstvo chválil také kouč Fatry Přemysl Obdržálek.

„Kluci podali bojovný výkon, jaký bych si představoval. Zápas byl hodně o servisu. Když se nám dařil, bylo dobře. Pokud ne, tak jako ve druhé sadě, bylo to horší,“ trefně poznamenal trenér vítězů.

Lvi vyběhli na palubovku v obměněné sestavě. Poprvé v (extraligové) sezoně dostal příležitost od začátku smečař Šimon Kozák.

„Dobře pracuje v tréninku, jde o plnohodnotného člena kádru. Šanci si zasloužil,“ vysvětlil Pomr a rychle doplnil: „On nám zápas neprohrál!“

Více ho jistě zlobila bohorovnost jeho svěřenců. Tohle nebyli L(l)vi! „Znali jsme sílu Zlína. K podcenění soupeře určitě nedošlo, spíše víra ve vlastní schopnosti byla až nemístná,“ upřesnil terminologii.

Lidově řečeno: sami se hosté porazit nemohli. Samozřejmě byli outsidery, po mizerném úvodu ročníku se ale zvedali a na pět porážek 0:3 nalepili v posledních dvou kláních čtyřbodovou náplast.

„Do Prahy jsme přijeli vyhrát, i když jsme věděli, že se to podaří málokomu,“ líčil Obdržálek. „Po sérii porážek jsme provedli určité změny v taktice. A ty se nám vyplatily.“

V každém případě se hrál dlouhý první set, který v dramatické koncovce uzmul Zlín – 27:29.

„To byl jeden z klíčových okamžiků. Kdyby sadu vyhráli domácí, všechno bylo jiné,“ přiznal kouč z Valašska.

Stále se ale nic tak zásadního nedělo. Lvi letos opakovaně prokázali, že je jeden nezdar nezlomí. Ve druhé sadě vedli až 17:9.

„Konečně jsme šlápli do servisu,“ poznamenal Pomr. A přes vzepětí hostí v závěru vývoj duelu vyrovnali – 25:21.

Lužinský trenér přesto tušil malér.

„Naše problémy začínaly u nahrávače, který dvě sady vynechával klíčového smečaře. Nechci, aby spolu chodili na kafe, ale budou spolu hrát,“ zdůraznil Pomr. „Pochvalu za výkon zaslouží jen Matej Mihajlovič. Střeďáci to měli složité, k útoku se moc nedostali,“ předznamenal vývoj dalších dvou sad, které vždy skončily ve prospěch Zlína – 18:25 a 19:25.

Důvod byl prostý. Znovu se projevil bol jménem podání, který Lvy stál bod(y) v pondělí v Českých Budějovicích. Zatímco tam pokazili 27 servisů, tentokrát „jen“ 23. K tomu si připočtěte jedenáct chyb v útoku. No, nejde o pozitivní čísla…

„Hráči umějí podávat, je to naše obvyklá zbraň. Na tréninku jsou při servisu excelentní. Ale v utkání jsou za lajnou sami, nikdo jim tam nepomůže. Je to o hlavě, musejí si věřit,“ řekl Pomr.

A na téma sebevědomí dodal: „Ve čtvrtém setu bylo složité zvrátit vývoj zápasu, i když vůle byla. Zlín měl z deseti situací devět přihráno za jedna. Hrál v laufu. Kluci, kteří se normálně neprosazují, najednou předvedli fantastické míče.“

Taková slova musela Obdržálka zahřát na duši. „Výborný výkon. Takový bych si představoval,“ uzavřel spokojeně zlínský kouč.

Zlínští volejbalisté se na triumf z hlavního města pokusí navázat už ve čtvrtek doma proti nováčkovi z Beskydy. Utkání začíná v hale Datart v sedmnáct hodin.

Lvi Praha - Zlín 1:3 (-27, 21, -18, -19)

Nejvíce bodů: Mihajlovič 22, Kozák 8, Král a Douglas-Powell po 6 - Adamec 19, Motyčka 13, Navláčil 9. Rozhodčí: Pecháček, Peloušek. Diváci: 380.

Praha: Bartůněk, Thomas D.-P., Krajčovič, Mihajlović, Kozák, Král, libero Ježek. Střídali: Špulák, Svoboda, Šulc.

Zlín: Navláčil, Šulc, Motyčka, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Viceník. Střídali : Kozák, Čech, Lamri.

Další výsledky: Brno - Ústí nad Labem 3:0 (17, 23, 13), Karlovarsko - Odolena Voda 2:3 (-17, -22, 22, 20, -13).