„Je nepříjemné, že jsme oba zápasy prohráli, ale nic není ztracené. Budeme mít nyní výhodu domácího prostředí a věřím, že přerušíme šňůru proher, která se s námi táhne už šest zápasů," připomněl blokař Zlína Vojtěch Navláčil, že poslední výhru tým zaznamenal v pátém utkání čtvrtfinále play-off s Benátkami.

Čtvrtý celek extraligy po základní části má karty jasně rozdány a míní je mít ještě otevřené. „Nechceme skončit. V našem úsilí bude potěšit fanoušky a sérii zdramatizovat, uděláme pro to maximum. Věřím, že ještě najdeme síly a semkneme se," burcuje 23letý volejbalista. Medaile je pro něj a jeho spoluhráče stále dostatečnou motivací. „Je pro nás velkým úspěchem, že jsme se dostali do čtverky, ale s tím se nemíníme spokojit. Budeme ještě bojovat, abychom získali kov," potvrdil.

Na západě Čech k němu Fatra špatně nakročila. První utkání prohrála po třech hladkých setech, následující skončilo poměrem 1:3.

„Druhý zápas jsme hráli obstojně, dokázali jsme soupeře dostat pod tlak, ale v rozhodujících fázích Karlovarsko prokázalo větší zkušenosti," přiblížil Navláčil. U perspektivního výběru se přitom opakuje pořád stejná písnička dokola při soubojích se špičkovými českými celky.

„Přetlačili nás na servisu. Dělali i pětibodové série, my jsme nedokázali složit balon. Na začátku nám po podání utíkali a ztráta se pak těžko doháněla. K tomu hrál Karlovarsku výborně Mihajlovič," vypíchl slovinského univerzála 198 centimetrů vysoký volejbalista.

Odpíchnout se tak Zlínští musí od prvního setu ve druhém klání, ve kterém třetí tým extraligy po základní části přejeli 25:16. „Byl absolutně bez chyby, trvale jsme soupeře tlačili. Takto to má vypadat, bohužel jsme v dalším průběhu nevydrželi s výkonem," litoval Navláčil.

Bude to jiné v dalším průběhu série a podaří se Fatře ještě získat bronzovou medaili? ⋌(jš)

Série o 3. místo – 2. zápas:

KARLOVARSKO – FATRA ZLÍN 3:1 
(-16, 21, 21, 20)

Nejvíce bodující hráči: Mihajlovič a Málek 17, Koláček 12 – Kolář 14, Uchytil 9, Přikryl 9. Rychlík, Fink. Rozhodčí: Čas: 102 minut. Stav série: 2:0. Zlín: Uchytil, Přikryl, Vašíček, Bartoš, Kolář, Navláčil, libero: Obdržálek. Střídali: Motyčka, Truong, Adamec.

DALŠÍ VÝSLEDKY – FINÁLE: Liberec – České Budějovice 2:3 (stav série: 1:1).