Třiatřicetiletý volejbalista, jenž bydlí v Púchově, chtěl být blíže k rodině. Zlín je od jeho domova vzdálen 56 kilometrů. V minulosti působil například v německém Unterhachingu, italské Parmě či polském Sosnowci.

A zaznamenal řadu úspěchů – vedle Ligy mistrů vyhrál i Evropskou ligu, čtyřikrát německou ligu, pětkrát Německý pohár či jednou Polský pohár. Rodák z Banské Bystrice je rozeným liberem, ale zde má ve Zlíně pevnou pozici Přemysl Obdržálek. „Počítáme s ním na post smečaře," uvedl Macek.

V klubu pak věří, že i když se držitel stříbrné medaile z uplynulé extraligové sezony potýkal v posledním období se zdravotními potížemi, týmu bude platný. „Věříme, že nám pomůže. Hlavně na přihrávce a svými zkušenostmi," řekl hrající asistent Přemysl Obdržálek.

Aktuální tréninkové dávky však slovenský volejbalista ve Zlíně nepolyká, připojí se později. V mužstvu se nyní pilují zejména individuální herní dovednosti. „Toto meziobdobí je spíše méně intenzivní, o to víc však kvalitativní," poznamenal Obdržálek. Zápasy přitom týmu momentálně nechybí.

„Zatím jsme rádi. Sezona byla dlouhá a chceme si odpočinout. Ještě se chvíli budeme věnovat aktuálním činnostem a od příštího týdne budeme mít dovolenou, přičemž dostaneme i individuální plány," upřesnila opora Fatry.

Mimo volejbalovou náplň byli hráči ve středu i darovat plazmu. Oslovili je pracovníci Sanaplasmy ve Zlíně a někteří přijali. „Chtěli jsme udělat dobrou věc a pomoct. Šli jsme v sedmi lidech. Bylo to perfektní. Kluci pak říkali, že budou chodit častěji," prozradil Přemysl Obdržálek, jenž také ulehl na lůžko.