BYSTŘICE P. H. - ZUBŘÍ 24:27 (10:10)

Bystřice nastoupila bez potrestaného Kropáče a Dobeše, který měl problém s autem, a proto nastoupil až v 15. minutě. „Na jeho výkonu se to negativně projevilo. Dnes pro nás nebyl přínosem,“ zlobil se domácí kouč Oldřich Zámorský.

Hosté vstoupili do zápasu razantně a v šesté minutě vedli 4:1. Bystřici trestali především z rychlých protiútoků. Potom se však několika zákroky blýskl gólman Baránek a jeho spoluhráči dokázali do přestávky náskok Zubří srovnat.

„S anti házenou soupeře jsme si nedokázali poradit,“ zhodnotil první poločas kouč Zubří Jiří Kekrt.

Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe jeho svěřencům, kteří si ve 49. minutě vypracovali náskok pěti branek. Zdálo se být o výsledku rozhodnuto, opak však byl pravdou. „Hráči si mysleli, že je už hotovo a začali hrát každý na své triko. Z toho vznikaly problémy,“ vysvětloval Kekrt.

Bystřičtí našli poslední zbytky sil a pět minut před koncem prohrávali jen o gól. Srovnat mohl Juránek ze sedmičky, ale Orsága nepřekonal a v oslabení hosté definitivně odskočili.

„Na sedmičku měl jít Žůrek, udělal jsem chybu,“ přiznal Zámorský. Svým ovečkám ale za statečný výkon poděkoval. „Kluci obrovsky bojovali. Výhodou pro nás bylo, že hosté mají nabitý program. Definitivní rozhodnutí přinesla naše nezvládnutá přesilovka. V závěru rozhodla vyšší kvalita hostů,“ dodal Zámorský.

Jeho protějšek byl na své hochy pořádně naštvaný. „Pokud jsem s něčím spokojený, pak jen s tím, že si vezeme dva body. Zahazovali jsme šance a hodně akcí, které končily technickými chybami, bylo ukvapených. Proto bylo ze zápasu nakonec drama,“ pravil kouč vítězů.

Bystřice p. H.: Baránek, Cagášek - Juránek 8/2, Šíra 5, Indrák 4, Kroupa 3, Vacula 2, R. Tiller 1, Žůrek 1, Zbranek, Dobeš, J. Tiller, Ondřej, Hradil. Trenér: Oldřich Zámorský.

Zubří: Malina, Orság - J. Hrstka 8/4, Číp 7, Plšek 4, Mika 3, M. Hrstka 2, Pernica 1, Kichner 1, Říha 1, Titkov, Jurka, Vyjídák, Krupa. Trenér: Jiří Kekrt.
Rozhodčí: Novotný, Petruška. Sedmičky: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 350. Sled: 1:4, 4:5, 8:10, 10:10, 10:12, 13:16, 16:17, 16:20, 18:23, 22:23, 23:24, 24:27.