Hlavní závod odstartuje od Kongresového centra ve Zlíně v neděli 2. června v 10.00 hodin a povede centrem města přes třídu Tomáše Bati, náměstí Míru, autobusové nádraží do továrního areálu. Trasa pokračuje přes Prštné, Rybníky, Čepkov a odtud dále přes nábřeží až na Podvesnou. Závěr okruhu potom po ulici Dlouhé, Vodní a Zarámí až na náměstí Míru před radnici. Pro čtvrtmaratonce zde závod končí. Běžci půlmaratonu a štafety pokračují do druhého kola.

Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města po nezbytnou dobu omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny.

„Upozorňujeme motoristy, že od 9:45 do 10:15 hodin bude za asistence příslušníků Policie ČR a Městské police Zlín zcela uzavřen průjezd Zlínem po třídě Tomáše Bati,“ upozornila Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu, a dodala, že v této době dojde také ke zastavení městské hromadné dopravy a je tedy nutné počítat se zpožděním u části trolejbusových nebo autobusových linek.

Také v době mezi 9:00 až 13:00 hodinou je třeba počítat na trase závodu s určitými omezeními v dopravě, která se budou týkat také parkování nebo vjezdu a výjezdu do některých oblastí.

„Chceme požádat řidiče i obyvatele Zlína o trpělivost a obezřetnost,“ řekla Jarmila Záhorová a doplnila že postupné uvolňování omezení bude již od 12:30 hodin. Doprava na křižovatkách bude v době konání půlmaratonu řízena policisty a dobrovolníky, kteří budou v případě potřeby veřejnosti k dispozici.

Komplikovaná může být také situace s parkováním v centru města. Organizátoři proto doporučují hlavně místním účastníkům půlmaratonu, aby v maximální míře využili pro cestu do centra města MHD.

„Po dohodě s Dopravní společností Zlín-Otrokovice může každý běžec, který se prokáže startovním číslem našeho závodu, cestovat 2. června trolejbusy a autobusy MHD bez platné jízdenky,“ doplnila Jarmila Záhorová.

V rámci běžecké neděle se uskuteční i oblíbený Festivalový rodinný běh na 1400 metrů, který odstartuje v 15 hodin z náměstí Míru. I letos je jeho kapacita 900 běžců. Start a cíl bude tradičně na náměstí Míru, přes tržiště Pod Kaštany, sad Svobody, kolem zlínského zámku a zpět na náměstí.

Kromě radosti z pohybu zažijí běžci v rámci Festivalového půlmaratonu MONET + Zlín opět i dobrý pocit z pomoci potřebným prostřednictvím charitativního projektu KORUNKA POMÁHÁ. Za každý uběhnutý kilometr v rámci hlavního závodu poputuje 1 Kč vybrané rodině pečující o nemocné či handicapované dítě. Charitativní rozměr navíc bude mít i rodinný běh, z jehož startovného bude věnován celý výtěžek také KORUNCE. Předání finančních darů se uskuteční přímo během neděle 2. června přímo na náměstí Míru.

Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz