,,Každý tým měl maximálně 12 členů. Pro ně bylo připraveno 36 zhruba desetikilometrových běžeckých úseků. Celková délka závodu byla 380 kilometrů,“ vysvětlil základní kritéria Filip Bukovjan.

Název jeho štafety Kolokagathia Aliance vymysleli bratři olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a triatlonista Tomáš Svoboda. Odvodili ho z řeckého slova kolokagathia – ideál krásy a dobra.

Kalokagathia byla složená ze známých sportovců. Tvořili ji Lukáš Olejníček, Petr Šťastný, Karel Zadák, Martin Pargač, Filip Žížka, František Linduška, Jiří Csirik, Miroslav Rypl, Dominik Chlupáč, Barbora Macurová, Filip Bukovjan, David Svoboda a Tomáš Svoboda.

,,Já jsem běžel 10., 22. a 34. úsek. Musel jsem si však dobře rozvrhnout síly, abych vydržel v tempu všechny tři úseky. A přestože to bylo dost náročné, tak se mi paradoxně nejlíp běželo v posledním úseku, který měl mírné převýšení. V něm jsem ale nesměl zpomalit, protože v pořadí druhá štafeta byla za námi pouze s malou ztrátou. Naopak největší krizi jsem měl na druhém úseku. Ten jsem běžel hodinu po půlnoci. Byla tma, proto jsem se v terénu hůř orientoval a na trati jsem také trochu zabloudil. To mě mírně rozhodilo,“ přiznal Bukovjan.

Toho ke startu štafetového Run Labe Run mezi Špindlerovým Mlýnem a Děčínem zlákala přítelkyně Barbora Macurová.

,,Závod se mi líbil. V našem týmu panovala skvělá pozitivní atmosféra a navíc jsme ho vyhráli v traťovém rekordu. Ten jsme společně posunuli o téměř 5 hodin,“ pochvaloval si v cíli nositel barev otrokovického KESKUK Teamu třicetiletý Filip Bukovjan.