Druhý skončil se sedmisekundovou ztrátou reprezentant kašavského Valachbajk Teamu Martin Hečko, třetí místo vybojoval časem 17:28 zlínský reprezentant FTVS UK Praha Andrej Višněvský. ,,Tušil jsem, že mi kratší trať bude sedět. A hned po startu jsem do první technické pasáže vyběhl na první příčce. Mým záměrem bylo, abych se v úvodnu příliš nezdržel. Později už jsem se až do čtvrtého kilometru držel ve vedoucí čtyřčlenné skupině. V tomto úseku nastoupil Hečko a na čele si vytvořil třicetimetrový náskok. Dokázal jsem však zareagovat a brzy jsem se na Martina dotáhl zpátky. 300 metrů před cílem jsem šel do trháku a těsně před koncem jsem tak rozhodl o mém prvenství," popsal vývoj zajimavého závodu Filip Vabroušek.

V již tradičním říjnovém podniku se mezi 77 muži ještě prosadili čtvrtý v pořadí Daniel Kögler (Valachbajk Team, 17:39), pátou příčku bral Jan Holoubek (Beskydští nomádi, 17:45).
Závod žen ovládla nositelka barev BS Slopné Jana Žaludková (20:03). Stříbrná mezi dvaatřiceti ženami doběhla s osmačtyřicetisekundovým mankem Lucie Javorová (Valachbajk Team), třetí pozici obsadila Petra Jenyšová (AK Zlín, 21:21). ,,Po rozčarování v minulém týdnu v Běhu zdraví ve Zlíně, v němž se nevyhlašovali vítězové, ani nebyly uváděné klubové příslušnosti jsem se těšila na naopak skvěle organizovanou Kovářskou pětku," pochválila sobotní pořadatele Jana Žaludková. Reprezentantka BS Slopné si proto víkendový podnik v krajském městě užívala. ,,Po rychlém startu se zpočátku dopředu probojovaly Javorová a Jenyšová. Obě moje největší soupeřky se mi ale brzy podařilo předběhnou. I ve zbytku závodu jsem se snažila běžet svižně, ale úsporně. Šetřila jsem totiž síly na nedělní půlmaraton v Přílukách," přiznala nejlepší žena v letošním běhu v Baťovském areálu Žaludková.

Lubomír Hotař