V závodu v Punta Caně složeném ze 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, dosáhl výsledného času 50:50. Zvítězil v čase 48:54 reprezentant USA Brent Demarest, před svým krajanem Kaeo Krusem (49:02), bronzovou pozici obsadil Kanaďan Filip Mainville (49:19). Další nositel barev klubu Titan Trilife Zlín Tomáš Kříž skončil v konkurenci 51 triatlonistů díky času 51:37 dvacátý.

,,V posledním týdnu před závodem jsem absolvoval dva těžké přechodové tréninky, jeden v kombinaci plavání-kolo a druhý v kombinaci kolo-běh. Zbytek tréninků už byl ve volnějším režimu. Hodně času mi zabralo také cestování a to zhruba 26 hodin. Nutná byla i aklimatizace v Dominikánské republice, kde bylo přes 30 stupňů,“ prozradil Filip Václavík.

Před závodem v Karibiku pořadatelé všem triatlonistům připravili nemilé překvapení. Ti měli pouze 10 minut na uložení věcí do depa a na rozplavání. Proto bylo před startem cítit napětí.

Přesto Václavík sprint triatlon na americkém kontinentu začal solidně.

,,Plavání bylo v 30 stupňovém Karibském moři rozložené do dvou okruhů,“ upozornil triatlonista ze Zlína.

Z vody šel v první větší 10členné skupině a dařilo se mu také v cyklistice.

,,Na kole jsme poměrně brzy dojeli dva cyklisty, kteří jeli na čele, a vpředu se utvořila 20členná skupina. V této části závodu jsem se cítil dobře. Dokonce jsme se s jedním soupeřem na chvíli pokusili o únik. Na široké, rovinaté a technicky méně náročné trati to však byl krátký pokus. Takže vedoucí skupina se zase sjela a zůstala pohromadě,“ informuje Václavík, který do druhého depa dojel na čtvrté pozici.

,,V něm jsem ale trochu zaváhal a ztratil jsem kontakt s vedoucí skupinou,“ přiznal triatlonista Titan Trilife Zlín.

Závěrečnou běžeckou část si Václavík protrpěl.

,,V běhu jsem se nedokázal ani při velkém množství občerstvovaček zchladil. Byl jsem natolik přehřátý, že jsem nedokázal běžet, jak umím. Přesto jsem do cíle doběhl na čtrnácté příčce a s výkonem i výsledkem jsem v Dominikánské republice spokojený,“ tvrdí reprezentant Zlína.

Pobyt v Punta Caně si užíval.

,,Večer po závodě jsem si lehnul na pláž a při západu slunce sledoval krásy Karibiku. Poté jsme si s Tomášem Křížem zašli na dobrou večeři a drink,“ svěřil se ještě 27letý Filip Václavík.