„Už nechci udělat unáhlené rozhodnutí, v tomto směru jsem už zkušenější," směje se 30letý útočník, na jehož efektivitu budou Panteři sázet v nadcházejících bojích o udržení mezi elitou.

„Rozhodnu se po sezoně. Všechny varianty jsou reálné, nechci se unáhlit," poznamenal se šibalským úsměvem Vaněk, jenž v osmi duelech nasbíral 13 kanadských bodů. „Kdybych byl mladší, asi bych chtěl být ještě lepší. Nyní ale sázím na zkušenost."

S prosincovým návratem kvarteta zkušených florbalistů hvězda Otrokovic mezi elitou stoupá. Nejenže s přehledem opustila poslední místo tabulky, navíc si výhrami nejen nad týmy ze spodních pater tabulky získala respekt.

„Stejně jako spoluhráči nepochybuji, že se udržíme. Všichni věříme, že cíl v podobě záchrany splníme již po sérii s Libercem," dívá se na nejbližší výzvu útočník, jenž by rád rozhodující krok k úspěchu udělal již o víkendu na půdě Severočechů.

„Vyrážíme už v sobotu dopoledne, abychom se aklimatizovali. S noclehem to bude takové minisoustředění," pousmál se Vaněk, podle kterého Panteři nastoupí v nejsilnější sestavě.

„Všichni víme, jak jsou tato utkání důležitá, mobilizujeme síly jako v play off. Na lavičce nebude chybět ani trenér Folta," potvrdil.

I proto Panteři nemají cíl o nic menší, než si v sérii na čtyři vítězství přivézt do domácích odvet dvě výhry.

„Nepochybuji o tom. Věříme si na Liberec, jsme silnější, lepší. Nemůžeme být zbytečně skromní – máme opět tým, jenž pravidelně hrával play off, naposledy semifinále s reprezentanty a majiteli titulů. Dokážeme se zachránit ve čtyřech duelech," je optimistou Vaněk, jenž má dobře nastudovanou hru víkendového soka, jehož naposledy Panteři porazili 6:3.

„Čeká nás sice houževnatý soupeř, jenž pravidelně hraje play down. Ale až na jednoho šikovného reprezentanta Radka Valeše mají sotva průměrný tým. Osobku ale na něj hrát nebudeme. Hru Liberce jsme si již rozebrali na videu, v pátek ještě potrénujeme přesilovky a standardky," potvrdil Vaněk, jenž cítí v kabině velké odhodlání. „Napětí je cítit, ale o záchraně nikdo nepochybuje."