Vyrovnaný duel v čase 61:42 rozsekl dorážející Jan Šebesta. Panteři sice padli ve čtvrtém z posledních pěti duelů, ale v tabulce dál zůstávají na šestém místě.

„Byl to přesně ten zápas s Vítkovicemi, jaký jsme očekávali. V první třetině jsme hráli zaskočeně a ne naplno, čehož soupeř využil. Sice jsme dali ze šancí góly, ale věděli jsme, že pokud chceme v Ostravě uspět, musíme přidat. Dobře odehraná a ubráněná druhá třetina nás nakopla. Postupem času jsme se zlepšili a nakonec získali cenný bod. Škoda, že jsme v prodloužení nevyhráli důležité buly. Soupeř toho využil a bere bod navíc,“ zhodnotil sobotní duel otrokovický kouč Michal Kvapil.

Jeho tým obral loňského mistra i podruhé v sezoně. Zatímco podzimní duel ovládli Panteři 5:4 po nájezdech, tentokrát se stejným poměrem radoval protivník.

Na Vítkovicích ale byla znát únava z náročného Poháru mistrů, v nedávno opravené Dubině se na další výhru dost nadřeli. „Škoda, že jsme zvítězili až v prodloužení, protože naše výhra byla zasloužená. Měli jsme tlak i šance,“ uvedl domácí trenér Pavel Brus.

V první třetině byl opravdu lepší druhý tým tabulky. Dobře nachystané Otrokovice ale dokázaly využít mezer v obraně ostravského týmu a dvakrát udeřily. Skóre otevřel Hrabal, vedení Panterům vrátil ve 13. minutě kapitán Nagy. Za Vítkovice srovnával Kuczera.

Favorit v prostřední části srovnal krok, když výtečného Michajloviče překonal Sidunov, jenže třetí dvacetiminutovku znovu lépe odstartovali hosté, kteří trefami Nehily a Haši soupeři odskočili na rozdíl dvou branek.

Vítkovice ovšem mohutným finišem dokázala srovnat, obrat završil díky povedené power-play v prodloužení Šebesta.

Panteři se v superligové tabulce dál drží na šestém místě. Další zápas sehrají až po reprezentační přestávce 9. února doma proti České Lípě.

1. SC TEMPISH Vítkovice – HU-FA Panthers Otrokovice 5:4 po prodloužení (1:2, 1:0, 2:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kuczera (Hájek), 23. Sidunov (Gattnar), 51. Řezanina (Hájek), 52. Rýpar (Sladký), 62. Jan Šebesta (Rýpar) – 4. Hrabal (Pešat), 13. Mich. Nagy (Vykopal), 41. Nehila (Haša), 43. Haša (Nehila). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 215. Střely na branku: 30:19.

Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Kuczera, Sidunov, Řezanina, Nehera, Hubálek – Hrubý, Firda, Sladký – Gattnar, Jan Šebesta, Rýpar – Hájek, Hatala, Bräuer – Besta.

Otrokovice: Michaljovič (Majrich) – Szweda, Kostka, Zimmer, Mich. Nagy, Kvapil – Červenka, Hrabal, Koláčný – Gál, Pešat, Haša – Pšenčík, Vykopal, Petřík – Nehila.