Otrokovický tým porazil Boskovice 7:2. Nejprve však diváci byli svědky ukázkového sportovního gesta forvarda vítězů Dominika Vyorala, jenž už ve čtyřicáté sekundě sám odvolal gól, který mu rozhodčí připsali.

,,Po Tomečkově přihrávce jsem střelou z bekhendu rozezvučel tyčku boskovické branky. Rozhodčí mě přesto přesvědčovali, že to byla trefa do sítě soupeře," vysvětlil gesto fair play Vyoral.

Jihomoravany tento čin povzbudil a desátý tým tabulky se dokonce ve čtvrté minutě ujal vedení 1:0. Až padesát sekund před koncem první třetiny Kubíček srovnal stav na 1:1.

,,Od druhé části už jsme ale byli výrazně lepší, a proto pro nás nebyl problém dovést zápas do vítězného konce," prozradil Vyoral.

Ve druhém střetnutí jeho celek jasně překonal Sokoly z Židenic 9:4. ,,V utkání jsme vedli už 7:0. V průběhu třetí třetiny jsme ovšem polevili v nasazení a Židenice toho využily ke korekci skóre na 7:4. Závěr zápasu už jsme ovšem měli opět pod kontrolou," konstatoval spokojený otrokovický forvard.

Zda Panteři ale vůbec využijí postupovou možnost se rozhodne až v nejbližších dnech. ,,Budeme to konzultovat s vedením. Pobyt v divizi je totiž časově náročný. Možná si však hlavně kvůli mládeži účast v této soutěži vyzkoušíme," vysvětlil Dominik Vyoral.

Výsledky 21. a 22. kola:

BOSKOVICE – OTROKOVICE B21 2:7 (1:1, 0:2, 1:4)

Branky Otrokovic: Vyoral 3, Kubíček 2, Podhajský, Látal.

ŽIDENICE – OTROKOVICE B21 4:9 (0:4, 0:3, 4:2)

Branky Otrokovic: Vyoral 2, Seidl 2, Kempa 2, Podhajský, Surmař, Kubíček. Otrokovice: Malina – Gougela, Kopčil, Surmař, Kempa, Podhajský, Kubíček, Tomeček, Látal, Obdržálek, Baran, Ptáčník, Vyoral, Kempa. ⋌(hot)