„Splnilo se mé přání a po dlouhých vyjednáváních, které prakticky trvaly od konce uplynulé sezony, došlo k dohodě. Vzájemně jsme cítili, že chceme dál spolupracovat a pro Michala je to velká výzva,“ spokojeně konstatoval šéf otrokovických florbalistů Karel Ťopek.

Poprvé ke společnému tréninku vyběhl šestý tým uplynulého ročníku včera večer, kdy byl také staronový realizační tým hráčům představen.

„Cíl jsme zatím trenéru nedali. Jeho úkol ale je společně se mnou postavit tým, který by měl opět bojovat o play-off,“ má jasno Ťopek, jenž si svůj konec kariéry nerozmyslel a je prvním v kolonce odchodů.

„Teď, když se potí krev na dráze, mě ruce nesvrbí. Tuto kondiční část přípravy jsem neměl rád, ani když jsem byl výrazně mladší. Na první společné setkání jsem si proto ani tričko a tenisky nebral,“ směje se Ťopek.

Vedení klubu přitom dělá vše, aby drtivá část úspěšného kádru zůstala.

„Osa by měla zůstat. Otazník visí nad z Vítkovic hostujícími Pešatem se Švajným, o které máme dál zájem. Víme i o zájmu z okolních klubů o naše lídry. Abych je ale nedostal pod tlak, jména si nechám pro sebe,“ omluvil se šéf Panterů.

„Každopádně opět budeme chtít udělat mix složený z veteránů, střední generace a z našich mladých talentů,“ dodal Karel Ťopek.