Zkušený kouč ze Svitav, jenž má zkušenost s nejvyšší soutěží v Pardubicích či Liberci a nějaký čas byl asistentem u národního týmu žen, se dohodl na roční spolupráci.

„Rozhodně jsme ale připravení na delší, koncepční spolupráci. Coby profesionální kouč se bude u nás věnovat i rozvoji práce s mládeží," upřesnil sekretář a člen vedení otrokovického florbalového klubu Roman Tomeček.

Námluvy s Pantery přitom proběhly nezvykle rychle. K plácnutí došlo prakticky do týdne.

„Tip jsme dostali na základě článku v jednom florbalovém magazínu. Již na první schůzce došlo k velkému souznění, vše poté šlo ráz na ráz. Poprvé povede nový kouč tým společně s kondičním trenérem Martinem Hálou v úterý," upřesnil Tomeček.

Kdo se ale stane jeho asistentem na lavičce, ještě není jasné.

„Se stávajícím Karlem Ťopkem se sejde v tomto týdnu a bude záležet na nich. Jsme připraveni i na variantu, že se Karel bude věnovat čistě hře," potvrdil sekretář, jenž od nového kouče očekává pravidelnou účast na trénincích prvního týmu včetně všech utkání.

„Co se týče nového předsedy, máme několik aspirantů na uvolněné křeslo po Foltovi. Jméno nového adepta ale představíme až na valné hromadě, jejíž termín v nejbližší době zveřejníme," slíbil Roman Tomeček.