První semifinálový duel zlínští Lvi na ploše Torpeda Havířov prohráli 4:6.

Hosté ještě ve 31. minutě vedli 4:2. Druhá polovina utkání ale patřila havířovskému Torpedu. Domácí ve 46. minutě Černým vyrovnali na 4:4. Za 33 sekund zařídil Kloza Havířovu vedení 5:4 a výhru celku ze severu Moravy pojistil tři minuty před koncem povedenou střelou k tyči Kubíčka Jurdzin.

,,V situaci, ve které jsme se v zápase nacházeli, to byl z naší strany dobře odehraný zápas. V první a druhé třetině jsme hráli koncentrovaně, ve třetí jsme však několikrát propadli v obraně a to nás stálo lepší výsledek,“ konstatoval po střetnutí trenér hostujícího mužstva Vladimír Blažek.

Druhé semifinále jednoznačně ovládl Zlín. Lvi na havířovské ploše vyhráli 8:0.

Až do 37. minuty svítil na ukazateli skóre stav 0:0. Poté hosté vstřelili během 40 sekund dva góly. Za dalších 40 sekund přidal Jiříček třetí branku a zlínské mužstvo vedlo 3:0. Ve třetí třetině už to byla spanilá jízda Zlína za prvním vítězství v sérii.

,,Až do 15. minuty druhé třetiny jsme hráli opatrně. Potom jsme se gólově prosadili a ve střílení branek jsme pokračovali i v závěrečném dějství. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale na něm má výrazný podíl neprůstřelný gólman Matěj Kubíček.“ chválí největší oporu Blažek.

Série hraná na tři vítězné duely bude pokračovat o víkendu ve Zlíně. Třetí zápas se bude hrát v sobotu 16. března od 18 hodin, čtvrté utkání pak v neděli 17. března rovněž od 18 hodin. Obě střetnutí budou k vidění ve sportovní hale Střední průmyslové školy strojní.

SEMIFINÁLE PLAY OFF – na 3 vítězné zápasy:

1. zápas: TORPEDO HAVÍŘOV – ZLÍN LIONS 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Branky Zlína: Rek, Ondroušek, Vladimír Blažek ml., Klímek.

2. zápas: TORPEDO HAVÍŘOV – ZLÍN LIONS 0:8 (0:0, 0:3, 0:5), průběžný stav série: 1:1

Branky Zlína: Ondroušek 3, Jiříček 2, Baroň, Pankuch, Vladimír Blažek ml..

Zlín Lions: Kubíček (Šiška) – Nikolov, Klímek, Kresa, Malošík, Vojtěch Blažek, Horník, Rek, Tvrdoň, Vladimír Blažek ml., Chalabala, Ondroušek, Baroň, Samohýl. Jiříček, Svoboda, Nedbálek Pankuch. Trenér: Vladimír Blažek st..