Panteři i bez nemocného Uhrinovského a Koňaříka potvrdili střeleckou pohodu, do které se dostali v posledním duelu v Liberci, kde mohutným šestigólovým finišem sice neodvrátili prohru, ale našli recept na defenzivu soupeře.

„Od začátku do konce jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Duel byl ale v bledě modrém jako úterní, jen jsme si vyměnili role a vyhnuli se dramatické koncovce. Tentokrát jsme my chtěli více, byli rychlejší a důraznější na balonu. Nejzásadnější bylo, že jsme dávali góly," označil za klíčové domácí kouč Daniel Folta, jenž věří v dobrý, vítězný konec série.

„Naposledy v Liberci jsme byli přemotivovaní, chtěli to hned urvat, ale nehráli dobře dozadu. Pevně věřím, že se z toho poučíme a trpělivou hrou dosáhneme na poslední nejdůležitější vítězství," přeje si Folta.

„Panteři dokázali využít domácího prostředí, ve které dnes měli neskutečné štěstí v každém souboji i při každé střele," posteskl si trenér Liberce Lukáš Nesměrák. „Série bude spravedlivě končit sedmým zápasem, tak jak jsem tušil. Doma ale hrajeme my a na Dobiášce taky neprohráváme," dodal sebevědomě trenér Severočechů.

PANTHERS OTROKOVICE – FBC LIBEREC 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Sovják (Valčík), 17. Sovják (Vaněk), 18. Ťopek (Kostka), 33. Sovják (Spáčil), 35. Petřík (Ťopek), 45. Sovják (Vaněk), 47. Kostka (Ťopek), 55. Kostka (Petřík) – 23. Strobach (Valeš), 33. Galbavý (Strobach). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 252. Stav série: 3:3.

Panthers Otrokovice: Michajlovič – Blizňák, Sovják, Vaněk, Valčík, Bouška, Večeřa, Ťopek, Ma. Nagy, Graclík, Kováč, Mi. Nagy, Kostka, Spáčil, Němeček, Vyoral, Gougela, Petřík. Trenér: Daniel Folta.

FBC Liberec: Vaníček – Klucho, Štěpánek, Valeš, Blažek, Galbavý, Hrůza, Marek, Láska, Studený, Böhm, Rondoš, B. Ferdan, P. Ferdan, Böhm, Hiadlovský, Strobach, Vážný. Trenér: Lukáš Nesměrák