Již bez své legendy na palubovce, ale opět s nejvyššími ambicemi.

„Při pohledu na soupisku vypadá na papíře ještě silněji než loni, ale až sezona nás prověří,“ usmívá se nyní již nehrající předseda florbalových Hu-Fa Panthers Otrokovice Karel Ťopek, který v létě ve 30 letech ukončil kariéru.

„Ruce mě už opravdu nesvrbí, mé rozhodnutí je definitivní,“ vzal veškerou naději svým fanouškům bývalý úspěšný reprezentační univerzál.

Ty naopak potěšil dvěma „last minute“ posilami v podobě obránce Denise Zimmera z prvoligového Rožnova p. R. a především zkušeného slovenského útočníka Ladislava Gála, jenž přichází na hostování z Vítkovic.

„Společně s Martinem Rožnovjákem z Mladé Boleslavi si od nich hodně slibujeme,“ připouští Ťopek, jemuž již dělaly radost výsledky z přípravy a hned několik cenných skalpů soupeřů.

„V neposlední řadě čtvrtfinálová účast na Czech Openu. Příprava byla velice náročná, snad ji kluci zúročí i v nové sezoně. Výsledky v superlize jsou nejdůležitější,“ zvedá varovně prst nyní již funkcionář.

Žádné přehnané cíle ale týmu nedal. Základem je pochopitelně opět postup do play-off. Tedy osm nejlepších.

„Mým snem je sehrát krásné čtvrtfinále a případně postoupit. Dál se nyní nedívám,“ mávl rukou Ťopek.

Pod taktovkou staronového trenéra Michala Kvapila čeká Pantery hodně náročný začátek – během 10 dnů čtyři kola, z toho tři domácí duely (dnes Bulldogs Brno (19), 14. 9. Ml. Boleslav (19) a 16. 9. Střešovice (18)).

„Je to kvapík, ale ten je v každé sezoně, kdy je na programu MS. Popravdě ale víkendových dvojzápasů je i tak nejvíce, co pamatuji. Kluci jsou však trénovaní, zvládnou to,“ neváhá Ťopek, jehož klub se již napevno zabydlel ve zrekonstruované Městské sportovní hale v Mánesově ulici.

„Je to správný krok kupředu, je zde lepší zázemí, věřím, že i fanoušci si zde cestu najdou a vytvoří atmosféru jako na Štěrkovišti. Navíc podle všeho bychom již kvůli televizním zápasům nemuseli jezdit do Zlína,“ dodal spokojeně Karel Ťopek.