„Mám z toho radost, udělali jsme velký krok k našemu cíli, ale situaci nepřeceňuji. Ostrava má ve zbylých čtyřech kolech lehčí los. Potřebujeme a chceme urvat ještě další body," krotil optimismus trenér Panterů Pavel Gofroň.

V samotném utkání sledoval drama, které nakonec dopadlo dobře pro jeho svěřence. V 52. minutě Panterům vystřelil cenné tři body útočník Pavel Krchňáček gólem na 4:3. Pojistku pak přidal minutu před koncem v přesilové hře kanonýr Martin Nagy.

„Byly to nervy, nicméně výhru jsme si zasloužili. Od začátku jsme hráli dobře, jen jsme některé situaci nedotáhli do gólového konce a naopak jsme inkasovali zbytečné branky. Možná nám důležitost duelu svazovala ruce, naštěstí jsme stav překlopili na svou stranu," oddechl si 34letý kouč.

Další utkání sehrají Panteři v sobotu 23. ledna od 19 hodin proti Vítkovicím. V rámci 19. kola Superligy se vrátí do své domácí haly v Otrokovicích­. ⋌(jš)

PANTHERS OTROKOVICE – OSTRAVA 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Ťopek (Petřík), 34. Vaněk (Uhrinovský), 35. Vaněk, 53. Pavel Krchňáček (Zapletal), 60. Martin Nagy (Ťopek) – 23. Vojtíšek, 35. Lipový, 42. Kolajta (Hrabal). Rozhodčí: Libor Gavlas, Lukáš Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 360. Zásahy brankářů: Radovan Michajlovič 17 – Štěpán Laja 24. Otrokovice: Michajlovič – Volek, Vaněk, Uhrinovský, Pavel Krchňáček, Ovesný, Ťopek, Večeřa, Jurčík, Zatloukal, Kostka, Martin Nagy, Zapletal, Kováč, Michal Nagy, Graclík, Martin Krchňáček, Petřík, Hrdina. Trenér: P. Gofroň.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vítkovice – Litvínov 11:3, Pardubice – Chodov 6:10, Bulldogs Brno – Mladá Boleslav 3:6, Střešovice – Bohemians 4:3.

1. Mladá Boleslav 18 15 2 0 1 134:56 49
2. Chodov 18 14 3 0 1 137:88 48
3. Střešovice 18 13 0 0 5 119:76 39
4. Bulldogs Brno 18 10 3 1 4 134:94 37
5. Vítkovice 18 10 0 2 6 107:76 32
6. Bohemians 18 9 1 2 6 105:104 31
7. Otrokovice 18 6 1 3 8 81:101 23
8. Sparta Praha 17 6 1 1 9 82:98 21