Nezopakují tak svou loňskou semifinálovou účast, na kterou se může těšit soupeř, který oplatil domácím poslední vyřazení.

O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto po dvou třetinách, kdy na ukazateli skóre svítilo hrozivých 0:10. Ač se nový kouč Daniel Folta, jenž před utkáním u kormidla narychlo vystřídal „kondičního trenéra" Aleše Prudkého, snažil sebevíce, odvrátit debakl se mu nepodařilo.

„Zažil jsem toho u nás i ve Švýcarsku hodně, ale něco podobného jsem si nepředstavoval ani v tom nejhorším snu. Byla to soda nejvyššího kalibru," těžce po utkání trávil vysokou prohru kouč Panterů, který na svých svěřencích sledoval přílišnou nervozitu.

„Pramenila z přemíry snahy, kluci byli extrémně svázaní, byli v křeči. Nepomohlo nám ani to, že soupeř dal ze tří střel tři góly," označil za klíčové Folta.

Přestože jeho tým před posledním dějstvím prohrával o deset branek, rozhodně duel nezabalil.

„Já ručník v životě do ringu nehodím. Když se totiž i tyto nepovedené zápasy dobře pojmou, mohou být pro tým přínosem. Tím největším pro nás je, že kluci i v poslední třetině našli v sobě morální sílu a bojovali až do konce," ocenil, třebaže bezprostředně po utkání měl k týmu delší proslov.

„Žádné mytí hlav se nekonalo. Být na kluky zlý a naštvaný by nebylo prospěšné, určitě by to nepadlo na úrodnou půdu. Kluci teď potřebují hlavně pomoci, načerpat síly a chuť do florbalu, neboť sezona je ještě dlouhá. Ve čtvrtek na tréninku potřebují mít na tréninku optimistické a namotivované kluky," dodal.

PANTHERS OTROKOVICE – BULLDOGS BRNO 1:11 (0:3, 0:7, 1:1)

Branky: 55. Kořený – 6. Koutný, 7. Kostka, 18. Koutný, 21. Ondráček, 24. Fuchs, 29. Kadlec, 32. Fuchs, 35. Hanák, 38. Kostka, 38. Mendrek, 58. Hanák. Rozhodčí: Both a Vašíček. Vyloučení: 5:3 + Večeřa 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 182

Panthers: Jan Krkoška (24. Malina) – Ťopek, Hradil, Kořený, Nagy – Koňařík, Vaněk, Petřík – Uhrinovský, Sovják, Večeřa – Hrdina, Kořený, M. Krkoška – Kempa.

Rozhovor s novým trenérem Danem Foltou a reakce hráčů na změnu čtěte ve čtvrtečním tištěném vydání DENÍKU.