Přitom ještě předevčírem vše vypadalo, že přestupu již nebude nic bránit a přestupovou částku za 24letého hráče určí arbitráž.

„Bohužel Karel, stejně jako další hráči, kteří chtěli za Vítkovice hrát, musel před sezonou podepsat nevýhodnou smlouvu. Z ní pro něj nejenže neplynou žádné výhody, naopak se stal na tři roky vazalem klubu a navíc se v ní vzdává možné arbitráže,“ prozradil hlavní body podepsané Ťopkovy smlouvy s Vítkovicemi otrokovický manažer florbalistů Petr Hrabec, jehož mrzí, že dohoda z přelomu týdne s Ostravany už neplatí.

„Už před čtrnácti dny vešel náš prezident Ordelt do jednání s vedením Vítkovic, kde jsme klubu nabízeli stejné finance, které jsme za Ťopka inkasovali během působení v Ostravě. Dokonce ještě v pondělí souhlasili, že nevýhodnou hráčovu smlouvu roztrhají a arbitráž určí odstupné. Nyní ale Vítkovice žádají 70 tisíc korun, což je téměř dvojnásobek, které jsme za něj kdy dostali,“ zlobí se Hrabec.

„Je to přemrštěná částka, téměř nemravná, kterou bohužel nemáme. Doteď arbitráž určila odstupné nejvýše 60 tisíc korun a to bylo za reprezentanta,“ poznamenal.

Ťopek odešel do Ostravy již roce 2002, kde následně začal studovat vysokou školu a v barvách Vítkovic v sezoně 2008/09 vybojoval mistrovský titul. Juniorský reprezentant je dokonce vicemistrem světa akademiků, stejného umístění dosáhl v PMEZ.

„Karel je přirozený lídr, který ale v uplynulé sezoně už nedostal na hřišti tolik prostoru. My pochopitelně o jeho návrat stojíme, proto všichni věříme, že dojde k rozumné dohodě a celá věc nebude muset být řešena právní cestou,“ přeje si manažer Panterů, jemuž se doteď podařilo tým extraligového nováčka posílit o tři florbalisty z Počenic – brankáře Michajloviče a útočníky Bláhu a Uhrinovského. „Ještě máme v hledáčku jednoho hráče, ale vše je ve fázi jednání,“ potvrdil

Na lepší časy se blýská rovněž v otázce nového trenéra. Zatímco v tomto měsíci ještě povede letní přípravu úspěšný kouč uplynulých sezon a současný manažer, prvního července by měl být představen nový lodivod. „Vše je na dobré cestě. Jedná se o erudovaného trenéra, který má zkušenosti s nejvyšší soutěží. Poněvadž ještě nyní probíhá dolaďování detailů spolupráce, jeho jméno stále nemohu prozradit,“ omluvil se Hrabec.