„Chceme se znovu porvat o postup do první ligy,“ hlásil odhodlaně vedoucí kolektivu Michal Hradil.

Otrokovický celek měl poslední sezonu dobře rozehranou. Ještě v polovině soutěže okupoval první příčku. Zlom nastal až po těsně prohraném souboji s Přerovem. Později se už Pantherům vůbec nedařilo a v konečném účtování druhé ligy z toho bylo páté místo. „Neunesli jsme roli jednoho z druholigových favoritů. Příliš se nám nedařilo ani v koncovce,“ uznal Hradil.

Příprava na sezonu 2009/2010 je proto v Otrokovicích ještě náročnější než loni. „Zatím pracujeme hlavně na nabytí fyzické kondice,“ informoval vedoucí týmu.

Hradila ovšem těší, že osvědčené opory by měly v jeho družstvu i nadále zůstat. „Znovu bychom měli sázet především na rychlost a důraz Martina Krkošky. Podobné parametry zdobí i Michala Nagyho a i bek Jiří Slíva stále chce našemu týmu pomoct,“ upozornil na tahouny Michal Hradil.

Nějaké změny se přesto v Otrokovicích chystají. „Trenér Hrabec plánuje hrát následnou druhou ligu pouze na dvě formace. Chce totiž zvýšit konkurenci v našem celku a tím i bojovnost družstva,“ prozradil Hradil. „Navíc se k nám možná vrátí i někteří odchovanci, kteří úspěšně posledních několik sezon působili v extralize,“ přidal další nadějné pozitivní novinky vedoucí kolektivu.

Pantheři mají pestré i následné letní období. V červenci je čeká týdenní soustředění a ve stejném měsíci začnou hrát i modelové přípravné zápasy. V srpnu se navíc již tradičně představí ve velkém mezinárodním turnaji Czech Open v Praze.

(hot)