NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM POSTOUPIL DO FINÁLE NÁRODNÍ LIGY. V SOUBOJÍCH O TITUL ZMĚŘÍ SÍLY S BRNĚNSKÝMI GULIVERY

Rožnov pod Radhoštěm – Florbalisté Rožnova pod Radhoštěm si po roce znovu zahrají v Národní lize finále play off. Valaši v semifinálových duelech vyřadili po základní části lídra soutěže Telnici. V soubojích o titul změří síly s Gulliversem Brno.

První semifinále rožnovské mužstvo v Telnici vyhrálo 7:5. ,,Podařilo se nám eliminovat ofenzivní sílu domácích,“ upozornil na podstatu úspěšného výsledky hostující forvard Pavel Barabáš.

Druhý souboj Valaši na telnické půdě prohráli 4:11. ,,Domácí nám dali pořádnou florbalovou lekci. Po první třetině jsme sice vedli 3:1. Ve druhé části jsme ale inkasovali sedm branek a z tohoto přídělu už jsme se do konce duelu nevzpamatovali,“ konstatoval Barabáš.

Poté se série přesunula na Valašsko. Ve třetí partii Rožnov pod Radhoštěm před 330 diváky Telnici zdolal 5:2. ,,Byli jsme lepším mužstvem. Jihomoravany jsme překonávali rychlostí,“ pochvaloval si domácí útočník Pavel Barabáš.

Čtvrté utkání tým z Valašska ovládl výsledkem 7:4. ,,První třetinu svazovala naši hru nervozita. Naštěstí jsme inkasovali jenom jednu branku. Od prostřední části se hra vyrovnala a ve třetím dějství už jsme přebrali otěže zápasu. Hodně nám také pomohlo, že jsme ho celý odehráli na tři kompletní lajny,“ radoval se z postupu do finále Pavel Barabáš.

Výsledky semifinále play off (na 3 výhry):

1. ZÁPAS: TELNICE – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 5:7 (1:3, 2:3, 2:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 3, Pavel Barabáš, Hegar, Zimmer, Smékal.

2. ZÁPAS: TELNICE – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 11:4 (1:3, 7:0, 3:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Novosad 2, Kostelecký, Štůsek.

3. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – TELNICE 5:2 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Pavel Barabáš, Burýšek, Kristek, Viktořík, Zimmer.

4. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – TELNICE 7:4 (0:1, 1:1, 6:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 3, Kristek 2, Smékal, Hegar.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač, Holčík, Škrobák – Žitník, Zimmer, Žniva, Kostelecký, Kristek, Stanislav Barabáš, Hegar, Krhut, Smékal, Červený, Štůsek, Chmelař, Vladislav Kittel, Pavel Barabáš, Viktořík, Burýšek.

REGIONÁLNÍ LIGA

HOLEŠOV VYBOJOVAL CENNOU VÝHRU NAD LANŽHOTEM. SLAVIČÍN NEZVLÁDL TŘETÍ TŘETINY S BÉČKEM TELNICE ANI S BRNĚNSKÝM HORNETSEM

Region – Jeden dílčí úspěch si v posledních duelech Regionální ligy připsali na domácí palubovce florbalisté Holešova.

Hanáci nejprve prohráli s béčkem Bučovic 4:6. ,,Do zápasu se zvučným soupeřem jsme nastoupili v bráně s Bohdanem Bártkem, dvěma obranami a třemi kompletními útočnými formacemi. Utkání jsme totiž chtěli odehrát ve vysokém tempu. To se nám zpočátku dařilo. Navíc jsme si vytvářeli šance. V koncovce nám ale chyběl klid a také štěstí,“ prozradil holešovský forvard Petr Tkadlčík.

Jeho tým držel naději na úspěšný výsledek až do 40. minuty, kdy byl stav 4:4.  Závěr střetnutí ovšem zvládli lépe hosté. Těm zajistili tři body Gremmel a Dragan.

Domácí si záhy spravili náladu výhrou nad Lanžhotem 5:4. ,,V duelu se třetím mužstvem tabulky se nám dařilo napadat rozehrávku Jihomoravanů. Znovu jsme si vypracovali spoustu jasných příležitostí. Ovšem proměnili jsme jenom několik z nich. Utkání jsme totiž mohli vyhrát vyšším rozdílem,“ uvedl po druhém souboji Holešova Tkadlčík.

Nedařilo se Slavičínu. Valaši podlehli rezervě Telnice 4:8 a Hornetsu Brno 6:10.

,,Oba zápasy se nevyvíjely podle našich představ. S Telnicí jsme už v šesté sekundě inkasovali první gól. V dalším průběhu střetnutí jsme ale byli lídrovi soutěže dlouho vyrovnaným soupeřem. Až ve třetí třetině nás Jihomoravané přehrávali. Ve druhé partii nám polovinu utkání dělala problémy kombinace Brňanů. Prohrávali jsme už 1:4. V sedmadvacáté minutě jsme ovšem skóre otočili na 5:4. Na přelomu 30. a 31. minuty jsme však dostali během dvaatřiceti sekund tři góly a zkušený tým Hornetsu už si potom vítězství pohlídal,“ hodnotil oba duely slavičínský útočník Ondřej Vaculík.

Výsledky 19. a 20. kola:

HOLEŠOV – BUČOVICE B 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)

Branky Holešova: Richter, Trněný, Müller, Čerrnoch.

HOLEŠOV – LANŽHOT 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)

Branky Holešova: Provazník 2, Radek Mikšík, Lánský, Stibora.

Holešov: Bártek, Janalík – Valenta, Fridrich, Jiří Nedbal, Vysloužil, Lánský, Richter, Tkadlčík, Černoch, Stibora, Radek Mikšík, Provazník, Müller, Trněný.

TELNICE B – SLAVIČÍN 8:4 (2:2, 3:0, 3:2)

Branky Slavičína: Papež 2, Zielina, Kunc.

HORNETS BRNO – SLAVIČÍN 10:6 (3:1, 1:4, 6:1)

Branky Slavičína: Studeník 2, Zielina, Papež, Juráň, Janček.

Slavičín: Zlámal, Pavelka – Janček, Tomáš Studeník, Jakub Zvoníček, Radim Studeník, Kunc, Vaculík, Ondřej Šuráň, Zielina, Papež, Juráň.

ZLÍNSKÁ LIGA

POČENICE PO ZÁPASE S UHERSKÝM BRODEM BOUCHALY ŠAMPAŇSKÝM. KOZLOVÉ SLAVÍ POSTUP DO REGIONÁLNÍ LIGY

Počenice – Spanilá jízda florbalistú Počenic Zlínskou ligou pokračuje. Kozlové se navíc v závěru sezony pořádně rozstříleli a jako jasný lídr tabulky už si definitivně zajistili postup do vyšší soutěže. Od září budou hrát Regionální ligu.

Hanáci porazili tým 1. AC Uherský Brod 12:2 a zdolali céčko Hluku 16:3. ,,Abychom postoupili do Regionální ligy, potřebovali jsme alespoň jedno utkání vyhrát,“ vysvětloval situaci počenický forvard Jaroslav Kovařík.

Jeho tým neměl ani v jednou zápase žádné problémy. ,,I bez tří tahounů základní sestavy Vojtěcha Hyánka, Lukáše Lepiče a Jakuba Dočkala jsme oba duely zvládli. Na hráčích bylo vidět odhodlání vyhrát oba duely. Proto nepodcenili ani jednoho soupeře,“ pochvaloval si náladu v mužstvu Kovařík.

,,Utkání s Uherským Brodem se hrálo na jednu bránu. Slovácký celek jsme překonávali rychlostí i technikou. Proto jsme už po tomto střetnutí mohli bouchnout šampaňské. Podobně jsme překonali také o hráče z áčka posílený třetí kolektiv Hluku. V této partii nastřílel šest gólů Michal Florián,“ informoval útočník Počenic Jaroslav Kovařík, který v obou zápasech vstřelil 9 branek.

Výsledky 17. a 18. kola:

POČENICE – 1. AC UHERSKÝ BROD 12:2 (4:0, 2:1, 6:1)

Branky Počenic: Kovařík 5, Krčmař 3, Florián 2, Kalus, Bibr.

POČENICE – HLUK C 16:3 (5:1, 4:1, 7:1)

Branky Počenic: Florián 6, Kovařík 4, Šindelka 2, Krčmař, Ničajevský, Bibr, Kalus.

Počenice: Vlk – Olšina, Krčmař, Ničajevský, Bibr, Šindelka, Florián, Kalus, Kovařík.