1. LIGA MUŽŮ

PROŘÍDLÁ SESTAVA ROŽNOVA POD RADHOŠTĚM NESTAČILA NA KARLOVY VARY

Rožnov pod Radhoštěm – Papírové předpoklady se naplnily. Prvoligoví florbalisté Rožnova pod Radhoštěm nepřekvapili. Valaši v 7. kole soutěže absolvovali dalekou cestu do Karlových Varů, aby si ze západu Čech přivezli vysokou porážku 2:14.

Už po třiaosmdesáti sekundách hosté inkasovali z florbalky Nicklase první branku. Druhý gól dostali ve 14. minutě a v 16. minutě prohrávali 0:3. Od druhé třetiny jim navíc docházely síly a s chutí hrající Karlovy Vary pak úměrně s přibývajícím časem pořád navyšovaly svůj náskok. Rožnov stačil jenom korigovat stav na 4:1 a 6:2.

,,Postrádali jsme spoustu hráčů. V kombinované sestavě jsme proto nedokázali čelit koncentrovanému domácímu týmu. Karlovy Vary byly od začátku střetnutí lepším mužstvem. Západočeši se dokázali prosazovat technicky. Rozdíl byl také v individuální kvalitě a zkušenostech,“ nebylo po utkání příliš do řeči hrajícímu asistentovi hostujícího týmu Stanislavu Barabášovi.

Na přelomu víkendu čekají Valachy další prvoligové duely. V pátek 25. října se Rožnov pod Radhoštěm od 20 hodin představí ve velmi důležitém souboji na ploše Slovanu Havířov. V pondělí 28. října bude rožnovské mužstvo hrát od 18 hodin v Kladně.

Výsledek 7. kola:

KARLOVY VARY – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 14:2 (3:0, 6:2, 5:0)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Smékal, Kostelecký.

Rožnov pod Radhoštěm: Škrobák – Kasl, Kostelecký, Stanislav Barabáš, Chmelař, Hegar, Adam Burýšek, Štůsek, Dvořák, Červený, Smékal.

NÁRODNÍ LIGA

HLUKU SE DOMA NEDAŘILO. SLOVÁCKÝ TÝM VYTĚŽIL POUZE JEDEN BOD ZE ZÁPASU S HORNÍ SUCHOU

Hluk – Dva nepovedené domácí duely mají za sebou v Národní lize florbalisté Hluku.

V 5. kole mužstvo ze Slovácka prohrálo s telnickým týmem TROOPERS 4:8. ,,Silný hostující kolektiv potvrdil roli favorita a zaslouženě v utkání zvítězil. Nám hlavně v první třetině chyběl důraz před naším brankovištěm. Ani v dalším průběhu duelu jsme se však nezlepšili a v jednačtyřicáté minutě jsme prohrávali 3:7,“ uznal kvalitu lídra soutěže domácí hrající kouč Martin Tuhý.

V 6. kole Hlučané podlehli Horní Suché 4:5 v prodloužení. ,,Hosté velmi dobře bránili. Spoustu střel nám dokázali zablokovat. A protože jsme v zápase prohrávali 0:2, 2:5 a 3:4, tak jsme rádi alespoň za zisk jednoho bodu,“ tvrdí Martin Tuhý.

Výsledky 5. a 6. kola:

HLUK – TROOPERS 4:8 (1:4, 2:2, 1:2)

Branky Hluku: Janča 2, Duda, Zatloukal.

HLUK – HORNÍ SUCHÁ 4:5 (1:2, 2:2, 1:0, - 0:1) v prodloužení

Branky Hluku: Pavel Krchňáček 2, Duda, Holý.

Hluk: Kolečkář, Podškubka – Zábrana, Holý, Vlachopulos, Duda, Petlan, Olbert, Janča, Pavel Krchňáček, Hubáček, Cileček, Martin Krchňaček, Zatloukal, Tuhý.

1. LIGA ŽEN

VSETÍN ROZSTŘÍLEL POSLEDNÍ TÝM TABULKY ŠITBOŘICE

Vsetín – V pohodovém rozpoložení odehrály 6. kolo 1. ligy florbalistky Vsetína, které na domácí ploše rozstřílely poslední tým tabulky Šitbořice 8:2.

,,V utkání jsme nastoupili i se Sárou Seevaldovou. To družstvo psychicky posilnilo,“ tvrdí vsetínský kouč Michal Kvapil.

Jeto týmu se povedl začátek střetnutí. V 16. minutě Valašky po dvou trefách Strnadové a gólech Veselé a Goláňové vedly 4:0.

,,Zbytek duelu jsem pak díky velmi dobrému výkonu brankářky Ištvánkové, jež měla 25 úspěšných zákroků, kontrolovali. Nicméně pořád máme na čem pracovat. Hráčky musí zlepšit hlavně přístup k tréninku,“ byl i po povedeném zápase na svoje svěřenkyně přísný Kvapil.

V tabulce Vsetínu patří páté místo. V dalších soubojích se družstvo Valašek v sobotu od 17 hodin představí v Hradci Králové, v neděli vsetínský celek od 15 hodin nastoupí v Jihlavě.

Výsledek 6. kola:

VSETÍN – ŠITBOŘICE 8:2 (4:1, 4:1, 0:0)

Branky Vsetína: Strnadová 2, Goláňová 2, Kateřina Sedláčková 2, Veselá, Seevaldová.

Vsetín: Ištvánková – Goláňová, Šobáňová, Marečková, Martinková, Oherová, Mandíková, Kubíčková, Mikšíková, Kateřina Sedláčková, Jašková, Dědková, Seevaldová, Urbášková, Gajdošová, Veselá, Strnadová, Juráková.

LIGA VETERÁNŮ

HOLEŠOVŠTÍ FLORBALOVÍ MATADOŘI SI V ÚVODU SEZONY PŘIPSALI DVĚ VÝHRY

Holešov – Mužstvo Holešova mělo do nové sezony ve florbalové Lize veteránů raketový nástup.

V 1. kole holešovští matadoři hladce přehráli tým FbC Aligators 8:0. ,,V prvním duelu sezony jsme od začátku do konce zápasu drželi tempo hry. Soupeře jsme přehrávali ve všech florbalových činnostech. V utkání se nám dařilo v ofenzívě. A když bylo potřeba, tak jsme se mohli spolehnout na jistého gólmana Petra Stokláska,“ užíval si střetnutí útočník Hanáků Václav Nuhlíček.

Ve 2. kole Holešov udolal Prycho Brno 5:2. ,,Souboj s podstatně těžším protivníkem byl do 20. minuty vyrovnaný. Pak ale vstřelil náš druhý gól Nesvadba a za pětašedesát sekund to bylo po trefě Tkadlčíka 3:1. A když se mi v pětadvacáté minutě podařilo proměnit trestné střílení, tak už jsme věřili, že také druhý domácí zápas zvládneme,“ radoval se z druhé výhry Nuhlíček.

Výsledky 1. a 2. kola.

HOLEŠOV – FBC ALIGATORS 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)

Branky Holešova: Florián 4, Nesvadba, Tkadlčík, Kejnar, Nuhlíček.

HOLEŠOV – PSYCHO BRNO 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky Holešova: Nesvadba 2, Florián, Tkadlčík, Nuhlíček.

Holešov: Stoklásek – Florián, Šimoňuk, Kejnar, Svozil, Vysloužil, Nuhlíček, Dragan, Štětkář, Tkadlčík, Nesvadba.

ČESKÝ POHÁR MUŽŮ

ZLÍNSKÝM LVŮM SE V TŘINCI NEPOVEDLA PRVNÍ TŘETINA

Zlín – Těsně před branami osmifinále skončila Zlínu letošní cesta florbalovým Pohárem České pojišťovny mužů.

V 5. kole soutěže lvi z krajského města prohráli v Třinci 5:7. K postupu mezi šestnáct nejlepších kolektivů v národním poháru tak zlínskému mužstvu nepomohl ani hattrick Pavla Baluska.

,,Nepohlídali jsme si vývoj první třetiny. V 5. minutě jsme sice po dvou gólech Baluska vedli 2:0, ovšem v 19. minutě už jsme prohrávali 2:5. Od druhé části se náš herní projev zlepšil a domácí jsme v některých pasážích střetnutí přehrávali. V osmačtyřicáté minutě se nám podařilo dokonce korigovat stav na 4:5. Na obrat ve skóre už to ale nestačilo,“ mrzela porážka zlínského trenéra Miroslava Kořénka.