„Bylo to hodně těžké rozhodování. Nakonec jsem se nějak rozhodnout musel, a tak zůstávám v Otrokovicích. Na valné hromadě jsem byl zvolen do výkonného výboru. Těch funkcí budu mít víc. Na starosti budu mít i personální složení týmů. To bude pro mě hned nejsložitější úkol na začátku. Zalepit mezery po odchodu snad celé pětky nebude jednoduché. Je to docela masivní oslabení," zdůraznil Daniel Folta.

Středeční valná hromada florbalového klubu Panthers Otrokovice přinesla řadu očekávaných změn ve výkonném výboru. Šéf klubu Aleš Ordelt a manažer Petr Hrabec už během sezony prohlašovali, že ve svých funkcích skončí a valná hromada to potvrdila.

„Oba byli už hodně vyšťavení. Svá rozhodnutí neudělali ze dne na den, ale během sezony to nechtěli řešit. Neměli už energii vést klub dál. Poté co jsem poznal Petra Hrabce, tak je jeho rozhodnutí pro mě naprosto logické," poznamenal Daniel Folta.

Ve výkonném výboru teď budou působit: Martin Hála, Martin Krkoška, Daniel Folta, Roman Tomeček a Lukáš Petřík. „Kdo bude klubovým mužem číslo jedna, není ještě rozhodnuto," přiznal Daniel Folta, který bude muset řešit personální změny v extraligovém kádru. Aktivní kariéru ukončili bratři Krkoškové, Vaněk a Valčík. Do Vítkovic se vrací Matejčík, nejlepší hráč Panterů v kanadském bodovaní minulé sezony.

„O to víc dostanou příležitost mladí kluci, kteří ji budou muset chytit za pačesy a porvat se s tím. Budeme se samozřejmě snažit doplnit mužstvo také o hráče z jiných klubů. To je výzva pro talenty z okolních klubů, kteří by si chtěli extraligu zkusit. Doplňování bude probíhat postupně a rozhodně nebudeme v polovině května při zahájení kondiční přípravy už kompletní," řekl trenér Daniel Folta, který vzhledem k tomu, že bydlí v Ostravě, měl už v uplynulé sezoně problémy účastnit se všeho dění v klubu. Teď před ním stojí vedle postu trenéra i další výzva. Podílet se víc na chodu celého klubu a práce bude ještě o to časově náročnější.

„Do Otrokovic se stěhovat nebudu, ale s manželkou jsme se domluvili, že Panterům budu věnovat víc času, protože dcera už je teď přece jen větší a bude víc času trávit ve školce. Já tak budu mít mnohem víc prostoru věnovat se Panterům. Mé nasazení bude několikanásobně větší než v minulé sezoně," dodal Folta.