Po víkendu jsou spokojené také uherskobrodské hráčky, které zdolaly Prostějov. Dařilo se rovněž Březůvkám a Bezměrovu.

Tabulku po 14. kole soutěže vede se ziskem 38 bodů Holešov, Uherský Brod je druhý (29 bodů), Březůvky šesté (19 bodů), Bezměrov sedmý (17 bodů) a Tečovice desáté (0 bodů).

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – OLOMOUC B 7:2 (3:1)

,,Zápas jsme zaslouženě vyhráli. Družstvo Olomouce na tom bylo dobře technicky i rychlostně, my však máme zkušenější tým a duel jsme zvládli takticky. V první půli jsme hráli po větru a brzy ve 24. minutě jsme si vypracovali tříbrankový náskok. Ve 32. minutě Hanačky po chybě v naší defenzívě korigovaly na 3:1. Po přestávce měli vítr v zádech hosté. Nám se však podařilo uklidnit hru a po přízemní kombinaci jsme si otevírali střed olomoucké obrany. Po pohledných akcích jsme dávali další branky,“ upozornil šéftrenér Holešova Slavomír Bednář starší.

Branky Holešova: Adriana Ševčíková 2, Šiblová 2, Rýdlová 2, Samsonová.

Holešov: Kateřina Slavíková – Slezáčková, Pospíšilíková, Rýdlová, Samsonová, Šiblová, Křenková, Burešová, Adriana Ševčíková, Vašíčková, Julie Slavíková. Na střídání: Bonková, Škrabalová, Hradilová, Kudlíková, Slezáková, Setinská, Karolína Slavíková.

UHERSKÝ BROD – PROSTĚJOV 3:2 (2:1)

,,V přímém souboji o druhé místo v tabulce jsme si připsali velmi cennou výhru. Naše družstvo i bez střední záložnice Andrey Adamíkové a také bez Anny Šotové podalo velmi dobrý výkon. Prostějov předváděl pohledný fotbal. Hanačky dobře kombinovaly, my jsme však měli lepší přechod do útoku a byli jsme bojovnějším týmem. Naše hráčky nevypustily žádný souboj. Podržela nás gólmanka Kateřina Karolová, problémy soupeřkám dělala běhavá levá obránkyně Kristýna Dzuráková, Eliška Smělíková skvěle narušovala prostějovskou rozehrávku,“ chválil celý svůj tým trenér Uherského Brodu Jan Gazdík.

Branky Uherského Brodu: Psotková 2, Kateřina Fojtíková.

Uherský Brod: Karolová – Kročilová, Mrázková, Dzuráková, Kateřina Fojtíková, Psotková, Romana Fojtíková, Večeřová, Chlachulová, Smělíková, Dufková. Na střídání: Vrábelová, Němcová, Pavlíčková, Mahdalová.

BŘEZŮVKY – MOSTKOVICE 2:0 (1:0)

,,Duel s devátým týmem soutěže se nám herně příliš nepovedl. Hosté byli bojovnější, ale neproměňovali šance. My jsme dvě využili. Byla to však utrápená výhra. Dlouho jsme se obávali o

výsledek. Klid nám zajistila až druhá branka, kterou vstřelila v 73. minutě Hanáková. Zlepšili jsme se až v posledních deseti minutách, kdy se nám dařila kombinace. V této pasáži zápasu jsme dvakrát nastřelili tyčku,“ informuje vedoucí družstva Březůvek Luboš Vodehnal.

Branky Březůvek: Hanáková 2

Březůvky: Jeřábková – Vodehnalová, Urbánková, Marková, Ondrašíková, Eliášová, Hanáková, Mikuláštíková, Chudárková, Huťková, Juřenčáková. Na střídání: Gregorová, Šárová, Divoková, Vilhanová, Kubíčková.

TEČOVICE – BEZMĚROV 1:4 (0:0)

,,Na našem výkonu bylo poznat, že nastoupila Jitka Zvonková. Celá obranná řada si víc věřila,“ upozornil první muž lavičky nováčka divize z Tečovic Daniel Mahdal.

,,Navíc jsme úvodních pětačtyřicet minut hráli aktivně a do páté minuty jsme dvakrát nastřelili břevno. Zbytek poločasu jsme poctivě bránili a několikrát zahrozili z brejků a standardních situací. Během zápasu jsme dvakrát přepsali historii. Uhráli jsme první poločas 0:0 a na začátku druhého nás Barbora Baštincová poprvé v soutěži poslala do vedení. Ve zbytku střetnutí ale oslabenému týmu docházely síly. Družstvo začalo dělat chyby a zkušený Bezměrov toho využil. Nicméně holky za přístup k utkání zaslouží pochvalu,“ uvedl po zápase Mahdal.

,,Podali jsme pouze průměrný výkon. V prvním poločase se nám vůbec nedařila střelba. Ve 49. minutě jsme inkasovali gól a po něm se naše družstvo konečně vzpamatovalo. Ve zbytku duelu jsme zlepšili souhru a začali jsme dávat góly. Na naší výhře má velký podíl teprve 15letá Michaela Pitnerová. Ta vstřelila dvě branky. Po odchodu opory Michaely Konečné, která kvůli přetrhaným vazům v kotníku skončila s fotbalem, hledáme vhodné složení záložní řady,“ řekl po utkání bezměrovský vůdce lavičky Martin Kratochvíl.

Branky: Barbora Baštincová – Michaela Pitnerová 2, Šoberová, Mičová.

Tečovice: Barešová – Havrylyková, Turoňová, LIanos, Sabáková, Mičová, Králíková, Barbora Baštincová, Kampf, Nádvorníková, Zvonková. Na střídání: Dědková, Černá, Vrbková.

Bezměrov: Lipková – Zemánková, Michaela Pitnerová, Lucie Pitnerová, Pražáková, Červíková, Foltýnová, Dočkalová, Šoberová, Trávníčková, Šišková. Na střídání: Němčik, Pechová.