O osudu střetnutí se rozhodlo v první polovině prvního poločasu. V 17. minutě poslala Hradec Králové do vedení Zemanová. Stejná hráčka se v šestadvacáté minutě postarala o druhou branku hostů. Zlín však bojoval a minutu před přestávkou Korvasová ranou z hranice šestnáctky korigovala stav na 1:2. Ve zbytku duelu už ale žádný gól nepadl a tři body tak putovaly na východ Čech.

,,Se silným soupeřem jsme dokázali hrát vyrovnaný zápas,“ potěšilo vedoucího zlínského družstva Pavla Sklenáře.

,,Hradec Králové ale v prvním poločase potrestal dvě naše chyby v obraně,“ upozornil Sklenář.

Jeho tým se ve druhé půli snažil srovnat stav. To se mu však nepodařilo. Zkušené Východočešky výhru ubránily.

,,Po přestávce už se v utkání moc šancí neurodilo. Vesměs se hrálo mezi oběma šestnáctkami. V poslední minutě šla do slibného souboje s královéhradeckou brankářkou Voříškovou Marholtová. Naše záložnice po něm ovšem vybojovala pouze rohový kop. Remíza proto nebyla daleko,“ mrzela těsná porážka Pavla Sklenáře.

V tabulce po 7. podzimním kole Zlín zůstal na 7. příčce.

Tento víkend začíná druhá polovina základní části ženské druholigové fotbalové soutěže. Další duel bude zlínské družstvo znovu hrát před domácími diváky. V neděli 23. října se střetne s Olomoucí. Zápas se bude hrát na hřišti v areálu na Vršavě od 15 hodin.

FC TRINITY ZLÍN – FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 (1:2)

Branka Zlína: Korvasová.

Zlín: Matlachová – Hrubá, Vyvlečková, Petra Ševčíková, Martáková, Rozsypalová, Marholtová, Machů, Nela Ševčíková, Korvasová, Illéšová. Střídaly: Žalková, Hájková, Bartlová. Trenérka: Pavla Červenková.