„První ročník akce vznikl jako volné srocení majitelů veteránů s touhou projet se a šlápnout na plyn,“ s úsměvem poznamenal hlavní organizátor fanoušky tolik obdivované akce Ladislav Samohýl. „Letos jsme ubrali počet bugatti na šest a prostor dostanou další historické závodní perly jako jsou například BMW 328 či Aston Martin. Raritou bude nádherný vůz z předválečného období Walter 6B sport,“ upřesnil hlavní organizátor, jenž na startu přivítá 31 vozidel v rámci grand prix a patnáct v rámci ušlechtilé jízdy.

První možnost obdivovat vozy budou mít fanoušci již v pátek po 13. hodině. Všechny exponáty budou vystaveny tradičně před zlínským zámkem.

„Spousta lidí se chodí dívat a fotografovat se s nimi. Každopádně popojíždění není nic pro staré závodní stroje, jsou určeny pro ostrou jízdu a režim. Snad nebude pršet, pokud ano, bude to zajímavé. Není totiž vůbec snadné kočírovat tyto stroje na ztvrdlých pneumatikách. Umět na nich jet ostrou jízdu je chvílemi hrdinský čin,“ usmívá se Samohýl.

Za volant historických speciálů opět usedne pár známých osobností. Bolek Polívka kvůli svému pracovnímu vytížení sice nedorazí, naopak s číslem jedna opět vyjede uznávaný lékař Jan Pirk.

Fotogalerie: Grand Prix Bugatti na 46. Barum Czech Rally Zlín

„Všichni příchozí piloti budou rozděleni do třech týmů – moravského, českého a slovenského. Bude zajímavé, jak si to rozdají na trati, stejně pak jak to večer rozeberou v restauraci,“ zakončil šéf akce Ladislav Samohýl.