„Bylo vidět, že hrají vyrovnaní soupeři, kteří se dokonale znají. Bohužel jsme oba týmy ze spodní části tabulky a tomu taky odpovídaly ty výkony," zhodnotil nedělní střetnutí olomoucký trenér Vladimír Smička.

„Bojovali jsme se soupeřem a navíc i s nedostatkem hráčů, protože nás bylo opravdu málo a neměli jsme na střídání. Tomu se taky přizpůsobovala hra, nemohlo se hrát osmdesát minut naplno," vysvětloval trenér.

Olomoučtí ragbisté Zlín podle trenéra nakonec předčili větší bojovností. „My už musíme hrát jenom bojovností, protože torzo týmu musí bojovat o to, abychom nepřišli o první ligu," přeje si trenér Vladimír Smička.

Celek RC Olomouc figuruje na předposledním místě tabulky a záchranářské starosti bude mít nejspíš poměrně velké. „Budou chtít postupovat týmy, které jsou ve druhé lize, ať to je béčko Vyškova nebo béčko Pragy a tím by se nám to strašně zkomplikovalo. Na druhou ligu bychom, upřímně řečeno, asi neměli finance, protože to jsou všechno soupeři jako Plzeň, České Budějovice nebo Rakovník. Naše budoucnost by byla opravdu špatná," přiznal olomoucký trenér.

Hanáci teď vyhlížejí další důležitý zápas, v neděli se střetnou s posledním týmem tabulky Iuridica Praha. „V tomto zápase se ukáže, jak na tom opravdu jsme," dodal trenér Smička.