O jejím vítězství nemohlo být pochyb. Dohromady získala 170,98 bodu. V disciplíně dynamická apnea bez ploutví doplavala až do vzdálenosti 111, s ploutvemi pokořila hranici 128 metrů a při statické apnea vydržela na hladině 4 minuty a 29 vteřin.

Druhá Němka Ilka Michaelis skončila druhá se ziskem 150,3 bodu a třetí Švýcarka Bettina Wolfer vybojovala třetí místo za konečných 146,5 bodu. V mužské kategorii se radoval z vítězství Francouz Christian Maldamé, jenž posbíral 228,2 bodu.

„Výsledky jsou velmi solidní. Jsem na začátku tréninku a ve všech disciplínách se můžu během následujícího půlroku posunout. Čas mám až do srpna. Zaměřím se ale hlavně na dynamickou apneu bez ploutví, kde mám pravděpodobně nejlepší šance na dobré umístění na mistrovství světa,“ řekla po úvodním podniku tohoto roku 28letá reprezentantka.

V letošním roce se bude konat individuální mistrovství světa jak v bazénových, tak v hloubkových disciplínách. Světový šampionát v bazénu proběhne v polovině srpna v dánském městě Arhus.

Individuální mistrovství světa v hloubkových disciplínách, kde by měla Slovenčíková obhajovat svůj titul, se bude konat na přelomu listopadu a prosince na bahamských ostrovech. Přesně takové budou vrcholy letošní sezony pro zlínskou reprezentantku.

„Zatím je tedy spousta času, ovšem průběžně potřebuji vědět, jak na tom jsem a co je potřeba zlepšovat,“ řekla česká jednička mezi ženami, pro kterou tak skončilo uplynulým víkendem mimosezonní období vyplněné převážně odpočinkem a zaslouženou relaxací.

Tradiční švýcarské závody pod názvem Coupe des Dauphins proto přivítala. A jistě nelitovala. Jednoznačné vítězství bylo na úvod roku vítanou vzpruhou.

Dynamická apnea bez ploutví/s ploutvemi = disciplína, ve které je cílem na jeden nádech v bazéně doplavat co nejdál s ploutvemi/bez ploutví.
Statická apnea = disciplína, ve které je cílem vydržet na jeden nádech co nejdelší dobu v klidu s obličejem ponořeným do vody.

Robert Štach