„Měli jsme štěstí, se ztrátou Havířova jsme nepočítali,“ přiznal Radek Floreš, generální manažer Jestřabí, které se ovšem na obě vítězství nečekaně hodně nadřelo a především kvýhře nad Prachaticemi se doslova protrápilo.

Jihočeši vedli 1:0 a ještě dvě minuty před koncem svítily na ukazateli skóre dvě dvojky. Za nerozhodného stavu pak hostům nejdříve zlikvidoval sólo brankář Soukeník, aby znásledného protiútoku zaznamenal vítěznou trefu Súkeník. Pro suverénně nejlepšího kanonýra soutěže to byl už 29přesnýzásah!

Jen oněco méně práce měli Valaši ve druhém střetnutí sNeratovicemi. Benagu totiž opět nevyšel úvod a záhy prohrávalo 0:2. Do přestávky však ještě snížil Světlík a po změně stran už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo ve žlutých dresech Jestřabí.

„Poprvé vtéto sezoně za nás nastoupili Světlík sHnaníčkem, slovenská trojice Sluka, Socha, Súkeník zase hrála den předtím futsalový zápas slovenské ligy za Bratislavu. Taky už začínáme ladit sestavu na play off,“ vysvětloval Floreš.

Do konce základní části přitom zbývají odehrát tři turnaje a Benago bude ve Valašských Kloboukách hostit hned ten následující tuto sobotu, kdy se střetne sJilemnicí a Bělovsí. Stejní soupeři čekají ina zlínské vysokoškoláky, jejichž šance na play off je mizivá. Univerzitní klub je totiž momentálně na sestupové jedenácté příčce se stejným bodovým ziskem jako poslední Nový Bor a desátá Kroměříž.