Páteční bitvu čtyřmi brankami rozhodl hostující kanonýr Zdeněk Konečník.

„Vítězství bylo zcela zasloužené. Ukázalo vnitřní silu mužstva,“ raduje se vedoucí zlínského mužstva Pavel Krajča starší.

Konečník a spol. chtěli v Brně odčinit domácí porážku s probuzeným Tangem Hodonín. V bohunické hale se jim obvykle daří, což se potvrdilo i tentokrát. Začátek ale Zlínu absolutně nevyšel. Než se hosté rozkoukali, prohrávali ve 2. minutě rozdílem třídy 0:3.
Zlínští futsalisté se ale po nepříjemném direktu nečekaně rychle postavili na nohy a výsledek čtyřmi góly ještě do přestávky otočili.

„Mužstvo ukázalo obrovskou vůli po vítězství,“ oceňuje Krajča.

I druhá půle podle něj měla vysokou sportovní úroveň.

„Diváci se bavili. Na obou stranách totiž byly k vidění zajímavé kombinační akce zakončené kraásnými brankami,“ říká Krajča.

„Naši kluci si postupně vytvořili rozhodující náskok. V závěru už jsme měli hru plně pod kontrolou,“ dodává.

Zlínští futsalisté nakonec i díky čtyřem přesným zásahům mazáka Konečníka zvítězili v Brně nad druhým týmem tabulky 10:7 a poslednímu soupeři se přiblížili na tři body.

Hráči Zlína by na výhru nad Atraps-Hombres rádi navázali v Luhačovicích, kde ve Sportcentru Radostova v sobotu odpoledne hostí Žabinské Vlky.

2. futsalová liga, skupina východ -

12. kolo: Atraps-Hombres Brno - VŠSK Zlín 7:10 (3:4)

Branky: Lukáš Matyska 3, Jan Bulušek 2, Martin Brůna, Ondřej Šidla – Zdeněk Konečník 4, Ondřej Žáček 2, Patrik Antošík 2, Lukáš Juhás, vlastní Rozhodčí: Žluté karty: Šidla – Spurný. Diváci: 80.