V prvním utkání na domácí palubovce ve sportovní hale Datart Zlín celek z Novojičínska porazil 8:2.

,,Věděli jsme, že Trojanovice předvádí kvalitní futsal. Hosté mají nacvičené signály a jsou nebezpeční ze standardních situací. Tomu jste přizpůsobili taktiku,“ prozradil Petr Votava, zlínský útočník.

Jeho tým v prvním poločase zpevnil defenzívu. ,,Dobře jsme bránili a z brejkových akcí jsme dali tři branky a vytvořili jsme si dvougólový náskok. Severomoravané proto téměř celou druhou půli hráli power play. Ve hře bez brankáře se jim však vůbec nedařilo a my jsme do prázdné trojanovické brány přidali další góly,“ potěšila Votavu výhra v první semifinálové partii.

Ve druhém střetnutí, které se hrálo ve sportovní hale v Čeladné, zlínský tým Trojanovice zdolal 5:0.

,,Také druhý zápas jsme zvládli takticky. V prvním poločase jsme však měli štěstí. Útočně hrající domácí nastřelili dvakrát tyčku. Brzy jsme však dali dva góly a ty nás uklidnily. Navíc jsme ještě před přestávkou vstřelili třetí branku. Ve druhé půli už jsme se při power play Trojanovic soustředili na pozornou a důslednou obranu. Severomoravany jsme nechávali na jejich polovině hrací plochy rozehrávat, ale ke střelbě jsme je příliš nepouštěli. A když bylo potřeba, tak nás podržel gólman Vitásek,“ radoval se zlínský univerzál Pavel Krajča mladší z postupu do finále divize.

VÝSLEDKY SEMIFINÁLE PLAY OFF (na dva vítězné zápasy):

1. utkání: VŠSK ZLÍN – TROJANOVICE 8:2 (3:1)

Branky Zlína: Sklenář 2, Foral 2, Tomaštík, Juhás, Pavel Krajča ml., Hlobil.

2. utkání: TROJANOVICE – VŠSK ZLÍN 0:5 (0:3) konečný stav série: 0:2

Branky Zlína: Kašík 2, Žáček, Pavel Krajča ml., Juhás.

Zlín: Vitásek – Pavel Krajča ml., Kašík, Foral, Tomaštík, Juhás, Žáček, Sklenář, Hlobil, Votava. Vedoucí mužstva: Pavel Krajča st..