Gólový účet zápasu načal v 7. minutě po Huťkově rozehraném rohovém kopu dozadu pohovou střelou Konečník. Za devětatřicet sekund dal Krajča mladší tvrdou ranou pod břevno druhý zlínský gól. Třinec se však brzy zvedl a mezi 11. a 12. minutou třemi trefami Očadlíka během devětačtyřiceti sekund otočil stav na 2:3.

Houpačka ve skóre pokračovala i ve zbytku duelu. Domácí ve 20. minutě vedli 4:3 a v pětatřicáté minutě 7:4. Závěr dramatického souboje však patřil Slezanům. Ti Baronem a Očadlíkem upravili ve 39. minutě skóre na 7:6. Zisk tří důležitých bodů ale futsaloví vysokoškoláci ze Zlína ubránili.

,,Byl to typický zápas, v němž jsme papírově slabšího soupeře podcenili. Po povedeném začátku střetnutí, kdy se nám dařilo napadat třineckou rozehrávku a kdy jsme si brzy vypracovali dvougólový náskok, jsme zbytečně polevili v nasazení. Navíc jsme změnili taktiku na dlouhé nakopávané míče. Hosté toho využili a hru vyrovnali. A protože mají Severomoravané silnou power play, ze které se dokážou brankově prosazovat, tak jsme se až do konce utkání strachovali o výsledek,“ oddechl si po zápase vedoucí zlínského mužstva Pavel Krajča starší.

V tabulce se Zlín po 17. kole posunul na 2. místo. V dalším kole se reprezentanti Baťovy univerzity představí v pátek od 20.30 hodin v hale béčka Tanga Hodonín.

VŠSK FUTSAL ZLÍN – SKP OCEL TŘINEC 7:6 (4:3)

Branky Zlína: Pavel Krajča ml 3., Lendler 2, Konečník, Huťka.

Zlín: Vitásek – Žáček, Huťka, Pavel Krajča ml., Konečník, Foral, Kašík, Lendler, Foral, Juhás.