Hosté do utkání nastoupili ve velmi okleštěné sestavě s Romanem Vitáskem v bráně a pouze se šesti hráči v poli. Přesto vývoj zápasu od začátku do konce kontrolovali. V 5. minutě jim zajistil vedení nejlepší zlínský divizní futsalový střelec Roman Foral a za dvě minuty stejný hráč skóroval podruhé a bylo to 0:2. Ve 13. minutě přidal třetí gól Zlína Krajča. Teprve potom se v koncovce prosadili domácí, kteří minutu před koncem prvního poločasu korigovali stav na 1:3.

,,V souboji se čtrnáctým týmem tabulky jsme taktiku postavili na pozorném bránění od poloviny hřiště. Vítkovice s několika šikovnými individualitami v sestavě ovšem podaly dobrý výkon. My jsme je však přehrávali dobrým pohybem a kombinací. Ve druhé půli jsme využívali power play. Při ní jsme balón drželi na svých sálovkách,“ informoval o utkání spokojený s tříbodovým ziskem autor třetí zlínské branky Pavel Krajča.

,,Druhou branku jsme inkasovali až sekundu před koncem střetnutí,“ upozornil ještě Krajča.

V tabulce futsalové Divize F po základní části skončil Zlín na druhé příčce.

KFV ROUB VÍTKOVICE – VŠSK ZLÍN 2:3 (1:3)

Branky Zlína: Foral 2, Krajča.

Zlín: Roman Vitásek – Pavel Krajča, Jakub Kašík, Roman Foral, Petr Votava, Ondřej Žáček, Lukáš Juhás.