„Vzhledem k podmínkám, s jakými tuto vysokou soutěž hrajeme, je to úspěch,“ říká hrající činovník zlínského klubu Rostislav Slobodian.

Tým vedený trenérem Pavlem Postavou se ve druhé části právě skončené sezony musel vypořádat se zraněnými a velkou marodkou.

„Samozřejmě nás všechny mrzí, že jsme některé utkání nezvládli podle našich představ. Vzhledem k rozpočtu klubu a finančním nárokům druhé ligy je pro nás páté místo krásné a vážíme si toho,“ přiznává Slobodian.

Ten věří, že se nadšeným amatérským sportovcům znovu podaří přesvědčit sponzory a sehnat potřebnou částku na zabezpečení nadcházejícího soutěžního ročníku.

„Snad budeme pokračovat minimálně ve stejném duchu, ačkoliv nás bude čekat hodně práce při shánění financí na další ligový ročník. Snad to zvládneme,“ doufá Slobodian.

Poslední porážku na palubovce VŠB Ostrava ani neřešili.

„Před zápasem bylo jasné, že jakkoliv zápas dopadne, pro nás to nebude mít žádný dopad a skončíme na pátém místě,“ upozorňuje trenér Postava, který měl kvůli rozsáhlé marodce k dispozici pouze šest hráčů do pole. Přesto hosté drželi s favoritem a lídrem soutěže krok. První poločas skončil 2:1 pro Ostravu.

„Úvodní část byla vyrovnaná. Škoda smolného gólu, který jsme obdrželi po našem nedůrazném bránění,“ lituje zlínský kouč.

I po přestávce viděli diváci vyrovnanou partii. Ostravští k udržení prvního místa potřebovali nutně bodovat, což se jim nakonec i s vydatnou porcí štěstí podařilo.

„Výborně zachytal domácí brankář, kterého se nám nedařilo překonat. A když jsme dostali balon za jeho záda, skončil na konstrukci brány,“ kroutí hlavou Postava. Hostům se ani přes závěrečnou power-play nepodařilo skóre srovnat.

„Chtěl bych klukům i přes prohru 3:5 za výborný výkon v posledním zápase sezony poděkovat a soupeři k dosažení triumfu pogratulovat, jelikož VŠB odvádělo vyrovnané výkony celou sezonu a dokázalo se držet na špičce ligy,“ dodává Postava.