„Udělali jsme chybu v rozehrávce a obdrželi trochu nešťastnou branku,“ štve zlínského hráče Pavla Krajču mladšího, který byl po nedělním zpackaném zápase stejně jako zbytek domácího mužstva pořádně rozezlený. „Osobně mě mrzí, že jsme ze zápasu nevytěžili alespoň bod. Bohužel utkání jsme si prohráli už v prvním poločase,“ lituje Krajča mladší.

I když domácí koncovku nezvládli, stovka diváků se v hale Euronics parádně bavila. Zápas nabídl úžasnou podívanou. Zlínu k dalším bodům nepomohlo ani rychlé vedení 3:0. V 5. minutě si nikdo nemyslel, že by vysokoškoláci o luxusní náskok ještě do přestávky přišli. „Nechali jsme si dát čtyři naprosto identické branky,“ kroutí hlavou Krajča mladší.

Brněnskou ofenzivu táhl především Mužík, který blýskl hattrickem. Hráči Atraps-Hombres se za nepříznivého stavu neuvěřitelně zvedl a výsledek do přestávky otočil.

Zlínští futsalisté ve druhém poločase přidali, ale po další inkasované brance byli ve složité situace. Domácí se ale stejně jako protivník vzchopili a skóre pětačtyřicet vteřin před koncem srovnali na 5:5. „Druhý poločas jsme začali být aktivnější a hru jsme možná až příliš zjednodušili. I přesto, že jsme obdrželi branku na 3:5, tak se nám podařilo snížit a výborně zahranou přesilovkou vyrovnat,“ uvedl Pavel Krajča.

Další klíčový moment přišel hned vzápětí. Zlínští zariskovali a i po vyrovnání hráli bez brankáře. Místo vítězné branky ale pošesté inkasovali. „Sice to nevyšlo, ale cením si toho, že jsme do toho šli,“ říká zlínský futsalista.

Vysokoškoláci už nestihli zareagovat a před vlastním publikem padli 5:6. Po první porážce v sezoně klesli v tabulce na sedmé místo. Nyní se představí v brněnských Bohunicích, kde vyzvou Žabinské Vlky. „Příští zápasy budou velmi náročné, musíme se na ně dobře připravit,“ dodává Krajča mladší.

2. futsalová liga, skupina východ -

3. kolo – VŠSK Zlín – Atraps-Hombres Brno 5:6 (3:4)

Branky: Ondřej Žáček 2, Lukáš Juhás 2, Václav Křepelka – Jakub Mužík 3, Petr Urbánek 2, Martin Hanuš

Rozhodčí: Klečacký, Markovský (Vokulič)

Žluté karty: Juhás, Kalus – Hanuš

Diváci: 100

Zlín Mikel - Konečník, Kalus, Juhás, Antošík, Křepelka - Krajča, Spurný, Bršlica, Žáček