Kapitán a jedna z největších opor mužstva gólman Roman Vitásek, ale tuší, že zápas v Jeseníku už se hrát nebude. Vitásek se momentálně nejvíc těší na společné tréninky se svým fotbalovým týmem hrajícím Krajský přebor otrokovickým Baťovem.

Co v současném období děláte?

Celé futsalové mužstvo dodržuje pravidla nastavené vládou. Většina hráčů se věnuje svojí práci a zvelebuje své domácnosti. Každý se zabaví podle svého. Opatření jsou samozřejmě nutná. V těchto dnech je zdraví přednější, než sport.

Jak Vám koronavir komplikuje život?

Naštěstí můžu chodit normálně do práce. Jinak se snažím dodržovat nařízení vlády. To znamená, že se vyhýbám většímu počtu lidí. A protože se nedávno opatření mírně uvolnila, tak si chodím na fotbalové hřiště, které mám doma v Sušicích na Uherskohradišťsku kousek za domem, zakopat a zacvičit. Také jezdím na kole a inline bruslích, pracuji na zahradě, nebo si v klidu zahraju na xboxu. Už bych ale nejraději trénoval společně se svým fotbalovým týmem SK Baťov.  

Se zlínskými futsalisty máte za sebou povedenou sezonu. S jakou představou jste do ní šli?

Předvádět atraktivní futsal. Hlavně doma hrát ofenzívně, střílet hodně branek a bavit diváky. To se nám celkem dařilo.

Jak se sezona vyvíjela?

Od začátku příznivě. Ve druhém kole jsme sice doma prohráli s Žabinskými Vlky a později jsme ještě nezvládli souboje v Olomouci a Třinci, ale jinak se nám dařilo vesměs vyhrávat a v tabulce jsme se pořád pohybovali na předních pozicích. Dařilo se nám i v Českém poháru.

Jaké byly největší přednosti zlínského mužstva?

To, že se velmi dobře známe. Hrajeme spolu už spoustu sezon. Jsme proto sehraní. Tým se prakticky vůbec nemění.

Kdo patřil k největším tahounům?

Byli to kanonýři autor 20 gólů Zdeněk Konečník a střelec 16 branek Pavel Krajča. Poctivé výkony předváděl Jakub Kašík a letos byl hodně produktivní i Patrik Lendler. Ovšem i ostatní hráči se podíleli na povedených výsledcích. Když se někomu nedařilo, tak to na sebe vzali ostatní.

Které duely se Zlínu nejvíc povedly?

Jednoznačně nejlepší zápas sezony jsme odehráli doma proti Olomouci. Silného lídra soutěže jsme ve vynikající atmosféře před 210 diváky porazili 4:3. Vydařené střetnutí bylo i na půdě Vyškova. Další kvalitní celek jsme na Hané pokořili 4:2.

Na které utkání nejraději rychle zapomenete?

Na debakly v Třinci a Olomouci. Tyto souboje se ale kryly s velkým fotbalem. Proto jsme k nim odjeli ve velmi oslabené sestavě. Nevydařil se nám ani zatím poslední duel doma s Vyškovem. V přímém souboji o druhou příčku v tabulce jsme propadli hlavně v obraně. V sezoně nás ale nejvíc zasáhlo tragické úmrtí našeho spoluhráče a super kamaráda Vaška Křepelky.

Vzpomenout musíme i na úspěšné tažení Zlína Českým pohárem?

 V něm se nám letos zase dařilo. V rozhodujících soubojích jsme v osmifinále vyhráli v Hlinsku 7:3, ve čtvrtfinále v Hradci Králové 7:5. V semifinále jsme pak před zaplněnou domácí sportovní halou Datart vzdorovali Spartě Praha. Úřadujícími českému mistrovi a účastníkovi futsalové Ligy mistrů jsme nakonec podlehli přijatelným výsledkem 5:9.

Chystají se nějaké změny ve zlínském kádru?

To je spíš otázka na vedení klubu. Já zatím o žádných nevím. Ale pokud by někdo chtěl s námi reprezentovat Zlín ve druhé futsalové lize, tak ho rádi mezi námi přivítáme.

Jak se budete připravovat na poslední zápas, který se má hrát až 30. června v Jeseníku?

To je za hodně dlouho. Podle mého názoru se ale toto utkání hrát už nebude.

Na co se kolem sportu v současné době nejvíc těšíte?

Až konečně začnou tréninky ve velkém fotbale, kde se setkám se svými spoluhráči. A jak při nich zase naberu kondici.

Na čem bude futsalový Zlín před začátkem příští sezony nejvíc pracovat?

Na fyzičce, taktice a pilovat budeme nácvik standardních situací. 

S jakým cílem půjdou zlínští futsaloví vysokoškoláci do sezony 2020 – 2021?

Vylepšit letošní čtvrté místo v tabulce. Letos jsme se přesvědčili, že jsme schopní porazit každého soupeře. A přitom se pořád bavit futsalem.