„Je to úžasné, nádherný pocit,“ vyznal se z týmového úspěchu otrokovický rodák Jiří Gach. „Rozhodla třetí položka nás všech, kdy jsme zasáhli o šest holubů více než soupeř. Poté jsme se snažili vedení udržovat,“ popsal klíčový moment celého závodu Gach.

V jednotlivcích na medailové pozice nedosáhl, ovšem i konečné šesté místo je pro něj úspěchem. „Kdyby mi to někdo před závodem řekl, bral bych umístění všemi deseti. Ale pokazil jsem jednu položku, což mě stálo hodně sil. Ale jsem spokojený,“ pochvaloval si český reprezentant.

Přitom po celý závod panovalo v ruské Kazani obrovské vedro, které ze závodníků vyždímalo spoustu sil. „Shodou okolností jsem střílel v Itálii, kde panovalo podobné počasí, a skončil jsem až sedmdesátý. Proto jsem měl obavy, ale nakonec mi prospělo a pomohlo. Starali se o nás ale dobře, nosili nám vodu a postavili i kvalitní vzdušné stany. Závod mi sedl po všech stránkách,“ radoval se český střelec.

Úspěch řádně zapili již v Rusku, přestože valašskou slivovici s sebou neměli. „Nevěděl jsem, jestli ji můžu vzít. Nějaké zásoby jsme ale měli. Jsme však sportovci, takže jsme pili decentně. Následně jsem slavil i doma s rodinou a kamarády,“ popsal Jiří Gach maraton oslav.

Úřadující mistři Evropy se však již pomalu připravují na nadcházející světový šampionát v Mnichově, kde by opět rádi útočili na nejvyšší mety. „Kdyby to opět cinklo, bylo by to perfektní. Ale konkurence bude obrovská. V jednotlivcích bych rád skončil do pátého místa,“ plánoval Gach.

Umístění v první pětici by mu zaručilo účast na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. „Forma by byla. Kdyby se zadařilo, byl bych moc rád. Snad mi ale nepovolí hlava,“ uvědomuje si důležitost psychické pohody Gach.

Trap muži: 1. A. Fernandez (Šp.) 147 (124+23), 2. Pellielo (It.) 146 (121+25), 3. Burnett (Ir.) 144 (121+23), …5. Lipták 141 (122+19), 6. Gach 140 (120+20), 11. Kostelecký (všichni ČR) 119.

Družstva: 1. Česko (Lipták, Gach a Kostelecký) 361, 2. Itálie 356, 3. Turecko 353.