„Přiznám se, že jsem byl rozčarován. Myslím, že jsem měl jet. Národní trenér však rozhodl, že místo mě vezme Robina Daňka, který však nakonec střílel parádně,“ uznal Gach, který se přitom se 120 body stal vítězem Českého poháru. Porazil i své dva parťáky a konkurenty Jiřího Listáka a Robina Daňka. „Udělal jsem dobrý výsledek. Právě s Jirkou a Robinem se bijeme o dvě místa do národního družstva. Jasnou jedničkou je David Kostelecký,“ představil hierarchii české brokové střelby.

Nová sezona startuje již v březnu, kdy dvojnásobný účastník olympijských her v Atlantě a Sydney bude bojovat o účast na Světovém poháru v Mexiku. „Šance jsou naprosto vyrovnané a otevřené. Nechci tam chybět,“ představil nejbližší cíl.

Proto nezahálí ani v zimním období, přestože klimatické podmínky nejsou pro přípravu ideální. „Teď se venku trénovat moc nedá, protože je sníh. Ovšem nelenoším a pracuji na kondici v tělocvičně,“ prozradil 40letý závodník, jehož 14. února čeká týdenní soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Přestože je Gach profesionálním sportovcem, i jemu se finanční prostředky shánějí velmi těžko. Naplnit roční rozpočet, který se pohybuje kolem sta tisíc korun, je složité. „Peníze se nehrnou. Potenciální sponzoři by se našli, ale ve finále se jim náš sport příliš nelíbí. Naštěstí mi něco přispěli kamarádi. Loňskou sezonu mi hradil český střelecký svaz, který je však momentálně ve finančních potížích,“ chmuřil se nad neradostnými vyhlídkami Gach.