VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golfové hřiště Jezera slavnostně otevřel turnaj

Ostrožská Nová Ves - Dlouho očekávaná a vyhlížená událost, minimálně všemi golfisty zuherskohradiš­ťského regionu, se stala skutečností. Vsobotu bylo totiž vOstrožské Nové Vsi otevřeno devíti jamkové hřiště Jezera. Nejpodstatnější částí oficiálního programu se pak stal první turnaj na úpravu handicapu, na který se sjelo přes sedmdesát golfistů zvíce než dvou desítek moravských ičeskýchklubů.

20.8.2009
SDÍLEJ:

V Ostrožské Nové Vsi bylo otevřeno devíti jamkové hřiště Jezera.Foto: DENÍK/archiv

O první zápis do rekordní listiny hřiště s normou 72 úderů se postaral Ondřej Žůrek z Lázní Kostelec, který zahrál o pět úderů nad par hřiště. Ani tento výkon mu však při jeho nízkém handicapu 5,5 na prvenství v kategorii hráčů do HCP 18 nestačil. To patřilo Petru Čapkovi z pražské Čechie, jenž ziskem 40 stablefordových bodů o dva údery předčil nejlepší ženu Bohumilu Žůrkovou ze Slušovic a Jana Petera z Brna.

Zástupci domácího GC Uherské Hradiště však na stupních vítězů neabsentovali příliš dlouho. Mezi golfisty v rozmezí HCP 18,1 - 36 vybojoval stříbro Michal Gabriel a mezi hráči s handicapem 37 a vyšším byla domácí radost hned dvojnásobná. Ziském 52 stablefordových bodů si pro zlato dokráčel Miroslav Kočí, kterého mezi nejlepší doprovodil ještě bronzový David Vacke.

Prezident Golf Clubu Uherské Hradiště Jiří Kozumplík ovšem nesledoval s napětím pouze výkony reprezentantů svého klubu, ale zajímaly ho také názory a dojmy všech účastníků z prvního ostrého testu nového hřiště. „Myslím, že premiéra dopadla moc dobře. Všichni chválili pestrost řešení jednotlivých jamek, a tak snad jediným negativem je ještě ne zcela zatažená tráva na grýnech i fervejích, ale to je jen otázka času,“ neskrýval spokojenost Kozumplík, jenž přiznal, že se mu otevřením novoveské devítky splnil velký sen.

O splnění dalšího se pak prezident hradišťských golfistů pokusil hned v neděli, kdy hřiště v žádném případě neosiřelo, ale ve druhém turnaji, v němž na startovní listině převládali právě dámy i panové hájící čest domácího klubu, vyhlásil útok na rekordních 77 úderů Ondřeje Žůrka.

A Kozumplík nemluvil do větru. Po absolvování osmnácti jamek se totiž na jeho účtu skvěla číslice 75, tedy tři údery nad par hřiště – nový rekord Jezer byl na světě. „Trochu mě mrzelo boogie (jamka zahraná o jeden úder nad normu jamky, nad par – pozn. aut.) na poslední jamce, nechtěl jsem na celkový výsledek příliš myslet, ale přece jen se nějaká ta nervozita v závěru projevila,“ přiznal čerstvý rekordman Kozumplík, který si tak vylepšil svůj aktuální handicap z 8,9 na 7,9.

Z ostatních hráčů si nejlepší posun v handicapu vysloužili ziskem 55 stablefordových bodů Hynek Michálek (ze 49 na 33) a Pavel Hruška (z 54 na 35,5). „Chvílemi jsem si říkal, jestli to opravdu hraji já, nebo za mě nějaká vyšší moc. Krásné hřiště, krásný den,“ shrnul své pocity Hruška.

„Golfu se bohužel drží nálepka finančně těžko dostupného sportu. Přitom není o nic finančně náročnější než třeba lyžování, tenis a spousta jiných odvětví, která tuto nálepku nemají. Koneckonců věřím, že každý, koho by golf jen trochu zajímal,a přijde si jej k nám do klubu třeba jen vyzkoušet, mi dá za pravdu,“ zve k atraktivnímu sportovnímu odvětví i další zájemce Kozumplík. Hřiště Jezera v Ostrožské Nové Vsi je otevřeno denně od osmi do dvaceti hodin.

(dck)

20.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto

Klečůvka: „Sejdou se bezvadní lidé,“ těší se na punč na akci s Deníkem

Naši prvňáci. Ilustrační foto

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ Mostní Zlín a ZŠ Slušovice ve Zlínském deníku

Gospelové Vánoce poprvé v evangelickém kostele

Po roce opět přichází krásný čas Vánoc a s ním i tradiční GOSPELOVÉ VÁNOCE, které již od roku 2003 pořádá agentura Pragokoncert. Vůbec poprvé přijedou do České republiky DONNELL ELLY & UNITED VOICES (USA) a slibují úžasný kulturní zážitek. Gospelové Vánoce se ve Zlíně konají tento čtvrtek a vůbec poprvé se tento jedinečný koncert uskuteční v evangelickém kostele.

Přidají se už posedmé

Stejný den, stejný čas, stejné koledy. Pět zvolených koled zazní zítra na náměstí 3. května v Otrokovicích. Do 7. ročníku akce Česko zpívá koledy se i tentokrát město zapojí.

ANKETA: Vyberte ten nejlepší dárek pod stromeček!

Redakce Deníku pro vás vybrala nejpopulárnější dárky posledních let. Které z nich byste chtěli najít pod stromečkem? Hlasujte!

SOUTĚŽ: Pošli nám svou pohádku a vyhraj

Vánoce jsou tady, a jelikož k nim patří pohádky, tak Deník vyhlašuje soutěž o nejkrásnější dětskou pohádku. Pokud rádi píšete nebo kreslíte, tak neváhejte a zapojte se do soutěže o tu NEJ VÁNOČNÍ POHÁDKU ROKU 2017.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT