Zápas začali lépe Východočeši. V 10. minutě je poslal do vedení Ondřej Tobiáš. Ovšem už za 35 sekund Hruboš srovnal stav na 1:1.

Také ve druhé části bylo utkání vyrovnané. V 18. minutě vstřelil Nohál druhou branku malenovického celku. Ve dvaadvacáté minutě využil hostující Holec přesilovku a bylo to 2:2.

O osudu střetnutí se rozhodlo až ve třetí třetině. O třetí gól Malenovic se postaral ve čtyřiatřicáté minutě po šťastné ráně Martin Brázdil, výhru domácích později ještě pojistil 1 minutu a 20 sekund před koncem duelu při power play Foltýn.

Malenovice tak slaví první výhru v letošní sezoně. Čekali na ni šest zápasů.

,,Utkání jsme zvládli velmi dobře takticky. Hráli jsme ze zabezpečené obrany, ale využívali jsme každou příležitost k ohrožení brány Michala Šupíka. Polička nás sice přestřílela, ovšem výrazně nás podržel zkušený třiatřicetiletý gólman David Terna. Ten dokonce za stavu 3:2 chytil trestné střílení. Pochvalu za přístup a nasazení v zápase ale zaslouží celé mužstvo. Díky týmovému výkonu jsme zdolali silného soupeře,“ radoval se po duelu s třetím celkem soutěže domácí kapitán Bohuslav Huťka.

V neúplné tabulce jsou po 6. kole Čamlíci na 7. místě.

Další prvoligový souboj Malenovice znovu odehrají před vlastními diváky. V sobotu 29. října se utkají s Heřmanovým Městcem. Zápas s lídrem soutěže začíná ve 14 hodin.

HBC MALENOVICE – KOMETA POLIČKA 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky Malenovic: Hruboš, Nohál, Martin Brázdil, Foltýn.

Malenovice: Terna (Chovančík) – Foltýn, Kalivoda, Lečbych, Machálek, Skyba, Vingárek – Martin Brázdil, Havlík, Hradil, Hruboš, Huťka, Medřický, Nohál, Pröschl, Škabraha, Zlámal. Trenér: Adam Kovařík.